Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A tárgyragot hogyan tudnám...

A tárgyragot hogyan tudnám elmagyarázni egy magyarul tanuló amerikainak?

Figyelt kérdés

A régi spanyol tanárom tanított spanyolokat és németeket magyarra, de azt mondta, hogy egyszerűen nem fogták fel, hogy a tárgyragnak mi indokolja a létezését. Pedig mind2 nyelvben létezik, csak nem olyan formában mint nálunk. Sőt, mondhatnánk, hogy semmi köze nincs hozzá. De még mindig könnyebb, mint egy angol anyanyelvűnek :S


Most ott tartok, hogy a "whom?" szót hozom fel példának, esetleg azt, hogyha a "jó napot" helyett azt mondjuk, hogy "jó nap", akkor az "day/sun is good"-ot jelent, de szerintem ezt csak egy magyar érti :(


2011. júl. 2. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ez kemény dió, most, hogy belegondolok!

de nem kell mindent megértenie, elég, ha csak elfogadja, hogy használnia kell a tárgyragot.

2011. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem, hogy mit nem tudnak ezen felfogni?
2011. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy mit nem tudnak ezen felfogni?"- ezen én is gondolkoztam, aztán rájöttem, hogy tényleg nonszensz egy dolog ez a tárgyrag, legalábbis indoeurópai szemmel.


Ha veszel 2 mondatot, ugyanazokkal a szavakkal, csak az egyikbe tárgyragot teszel és lefordítod őket, akkor a legtöbb nyelven ugyanaz lesz a két mondat.


Egyébként a neolatin nyelvekben is van olyan, amit egy magyar nehezen ért meg, ez a kötőmód. De még mindig logikusabb, mint a mi tárgyragunk.


Egyébként van még pár dolog:

"szeretlek"- itt hogyan értetem meg vele, hogy a szó végén a "lek" azt jelenti, hogy "I'm doing something with you"


Vagy, hogy mi a különbség a "többet" és a "többé" között?

Mindig mondogatták az emberek, hogy a magyar nehéz, de igazán csak ilyenkor veszi észre az ember :S

2011. júl. 2. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva fogalmam sincs. Ezek olyan dolgok, hogy gyakorlással belejön, nem kell értenie... Az angol a legegyszerűbb nyelv, mert nagyon le van egyszerűsítve. A magyarnál mondhatnánk logikusabb, hiszen nem használnak annyi mindent, hogy kifejezzenek dolgokat, de ez sok más nyelvben is így van. Ettől függetlenül a magyar meg színesebb talán (az angol gépies egy kicsit). Ez van, így lett kitalálva. Lehetne magyarban is úgy hogy Peti megette a dinnye, de nem így van...
2011. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán mondd azt neki, hogy a magyarban szükség van arra, hogy valamivel jelöljük, hogy a mondatban melyik szó a tárgy, mivel a magyar mondatok szórendje nem kötött. Angolban könnyebb a dolguk, hiszen alany-állítmány-tárgy-bővítmények stb. Magyarban meg össze vissza lehet variálni.

Mondjuk az is lehet, hogy azért nem kötött a szórend, mert van tárgyragunk...hmm, ez egyre jobb .. XD

2011. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok.)


A "jó napot!" pedig a "Jó napot kívánok (neked/Önnek)!" rövidített formája. Szóval "I wish you a good/nice day." vagy esetleg "Have a nice day."

2011. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nah, ez egy jó ötlet amit utolsó írt. És ez is mutatja, hogy a magyar egy eléggé variálható nyelv
2011. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emlékszem, bizonyos nyelvtani jelenségekre a nyelvtanáraim azt válaszolták a hasonló kérdésekre, hogy: csak.

A szerepét és a használatát kell megérteni és tudni.

2011. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sztem elemezzetek mondatokat az ő nyelvükön. És amire azt mondjátok, hogy az Akkusativobjekt (spanyolul nem tudom, mi a neve), azt magyarul tárgyraggal kell ellátni, akár tetszik, akár nem.

Ezt a nyelvtan felől kell megközelíteni, bár ezt nem mindenki szereti, de más ötletem nincs. Vegyetek különböző igéket és nézzétek meg, mik a vonzataik, így meg lehet közelíteni a tárgyeset fogalmát. A tárgyeset meg így van a magyarban, ahogy van, és kész, meg kell tanulni. :D

2011. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!