Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel kell kiegészíteni a...

Mivel kell kiegészíteni a mondatot? My father . Help me when he comes home?

Figyelt kérdés
can / could / will be able to
2011. júl. 8. 09:52
 1/9 A kérdező kommentje:
My father ... help me when he comes home.
2011. júl. 8. 09:53
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem a 3.
2011. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a will be able to.
2011. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvtan szabálya szerint "will be able to", de a beszélt nyelvben ha majd használod ne lepődj meg ha can-t mondanak egy ilyen szituban, azt angol nyelvnek a köznyelv kapcsán nincsen túl sok kőbe vésett szabálya.Szóval most a vizsgára persze így tanuld meg, de köznyelvben sosem így fogod hallani.
2011. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

17.11

Igazuk van, szerintem a can-nel jobban hangzik. Majd beletörik a nyelvem így a mondatba.


És köszi mindenkinek a segítséget!

2011. júl. 8. 19:23
 6/9 anonim ***** válasza:
de nyelvvizsgán akkor se használd. mert nyelvtanilag nagyon nem helyes...
2011. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben.
2011. júl. 8. 21:05
 8/9 A kérdező kommentje:
valami jó nyelvvizsgára felkészítő könyvet nem tudtok? nekem az általános dolgok, amik középsuliban is előkerülnek, elég jól mennek nyelvtanból, de az ilyen ritkaságok...
2011. júl. 8. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ami külön az ilyen ritkaságokat szedi össze nincs. én külön tanárral készültem bme nyelvvizsgára és ott van nyelvtani teszt ahol előszeretettel kérdezik az ilyen ritkaságokat és én is kérdeztem a tanárom. ő mondta,hogy nincs ilyen könyv, pedig mennyire megkönnyíteni a diákok dolgát. de csináltam teszteket és együtt leellenőriztük és megbeszéltük szóval a tanárral tanultam meg.
2011. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!