Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsgán a feladatlap...

TELC nyelvvizsgán a feladatlapot miért CSAK ceruzával lehet kitölteni?

Figyelt kérdés
Nekem ez annyira furcsa. Néztem a honlapot, de nem találtam indoklást, miért ceruzával kell kitölteni a feladatlapot. Nem zavar egyébként - legfeljebb viszek hegyezőt meg radírt is :-D - , csak komolyan kíváncsi lennék az okára.
2011. júl. 10. 16:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Azért, hogy könnyebben javíthass és ennek kapcsán ha hibát vétesz és javítasz akkor áttekinthetőbb legyen.

Gondolj bele, ha tollal írsz és belejavítasz, aztán eszembe jut, hogy ő még se, mégis inkább egy harmadik verzió akkor már tiszta káosz a feladatlapod.:o)

És hidd el nem mindenki kezeli jó a stresszhelyzeteket, így sokaknak csak a saját maguk ellenőrzésekor tűnik fel, hogy basszus ezt nem is így kellett volna.:o)

Szóval csak ennyi a logikája.

Egyébként a TOELF nyelvvizsgánál is ez a szabály, vagy írhatsz tollal, de ha már azt javítod nem fogadják el még ha a második válaszod jó is lenne, míg ha ceruzával írsz bátran javíthatsz amikor csak akarsz.

2011. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én ECL-en és Origon magamtól is elsőre ceruzával írtam, csak a végén írtam át tollal a már jó válaszokat.

Ha valamiben nem vagyok biztos tudok halványan ikszelni, radírozni, a próbálkozásokat a végén törlöm, így nem néz ki az egész kaotikusan.

Na meg ha tollal az elején beírsz mindent és meggondolod magad, a javított dolgokat már nem fogadják el.

2011. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
igen, azért, h tudjál közben javítani. Mert ha tollal jelölnéd be, és elrontod véletlenül akkor csak úgy tudnád javítani, h egy másik rubrikát is megjelölsz, viszont azt a számítógép nem tudná értelmezni. (mivel úgy javítják, h beszkennelik a lapokat, és egy számítógépes szoftver javítja))
2011. júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Azért kell ceruzával írni, mert a nyelvvizsgán majd olyan papír lesz, amin csak behúzod hogy melyik a megfejtés, és ezt egy gép fogja kijavítani, ami valami mágneses nemtommit mér...szóval a gép miatt kell a ceruza.
2011. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsa, hogy így van, de így van, sehol máshol nem kell hivatalos dolgot ceruzával kitölteni. Hiszen az elsők is azt magyaráznák neked, hogy először ceruzával írj, aztán tollal.

DE NE!

Csak ceruzával szabad! Mégpedig puhával, mert ahogy a legutolsó írta, csak beszkenelik a megolólapod és gép ellenőrzi. A tollat nem tudja értelmezni! De ezt én olvastam a vizsgaleírásnál is!

2011. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! ... Akárhogy is, nekem ez annyira nem szimpi, de mindegy, ez van...
2011. júl. 12. 08:09
 7/24 anonim ***** válasza:
Én tartok tőle, hogy ők csalnak ezzel - mert nekik ez mind plusz pénz. A szóbelin kevesebb embert húznak meg, mint írásbelin. Gyanús...
2011. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Bevallom, nekem is furcsa a dolog, de azért remélem, csalás nem fordul elő, hiszen az ártana a hírnevüknek, gyorsan elterjedne, ha vkit sérelem ér. Utólag meg lehet nézni a kijavított feladatlapot.
2011. aug. 5. 09:41
 9/24 anonim ***** válasza:

Meglátjuk! :) Jövőhéten megyek.

utolsó

2011. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én is. :-) Te melyik napon és milyen nyelvből?
2011. aug. 5. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!