Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miket kell tudni alapfokú...

Miket kell tudni alapfokú angol nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Beszélni, írni, olvasni és hallás után szöveget érteni.Szóval mindent amit a közép vagy a felső fokon kérnek, csak alacsonyabb szinten.Pl: igeidőkből elég a 6 egyszerű, a három folyamatos, a present perfek és a past perfect, szenvedő csak egyszerű van a folyamatost középfokon kérik csak, de az alapfokon a szenvedő is csak annyi, hogy felismered-e.A szóbeli általában az, hogy egy képről beszélsz, max belekérdeznek egy két dologba, de hidd el nem egy nagy történet.A szövegértés viszont egy kissé nehezebb dió, ha nem hallgatsz elég angol nyelvű műsort, általában mese szokott lenni vagy egy egyszerűbb történet.

Ha rám hallgatsz és nem életbevágó a nyelvvizsga akkor rátanulsz még és középre mész, mert az alapfokút már sehol sem veszik igazán komolyan, az kb annyit jelent, hogy nem adnak el.

Ha még van kérdésed, szívesen segítek.:o)

2011. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Hát igazából csak azért kell, hogy legyen belőle nyelvvizsgám,minél hamarabb, a középtől pedig még távol állok bár már 2,5 éve tanulom az angolt, de a tanáraim nem tanítottak valami jól :S
2011. júl. 10. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

"elég a 6 egyszerű,"


Lehet én tanultam rosszul, de nem csak 3 van?

Egyszerű jelen múlt jövő.

2011. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen bocs, úgy akartam írni, hogy a 3 egyszerű, valszeg elütöttem.:o)

Természetesen 3 egyszerű, 3 folyamatos, 3 befejezett és 3 folyamatos befejezett van.


A kérdezőnek: megkérdezhetem, hogy miért sürgős az alapfokú nyelvvizsga?Csak azért kérdem, mert tapasztalataim szerint a munkavállalásban nem igazán segít az alapfok.:o(

2011. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem csodalom hogy nem tanitottak jol a tanarok, mert jol tanito tanar nem nagyon van. Arra a tanarra mondjak hogy jol tanit akinek a diakjai tobbsege leteszi a kozepfokut, es kozepfoku nyelvtudast szereznek. Ok lehet hogy kitunoek tippelgetos es szobehelyettesitos feladatokban, de ez nem nyelvtudas. Tolts le egy alapfoku pelda-lapot, gondolom ez elerheto mindenki szamara es nezd meg mire vagy kepes. De amint mondtak ez tenyleg nem er sookat, minimum a kozepfok az amivel ersz valamit belfoldon, akar a pontokhoz kell akar munkahoz.

Es utolso: 12 van.

2011. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

MrMultiErudite nem értelek!


Igen tizenkettő van, de hogy jön ez ide?


Kizárt, hogy az alapfokú nyelvvizsgán folyamatos befejezett igeidőt kérnek

Nem állítottam, hogy nem 12 van!


Az előző hsz-em az első kommentem javítása volt, amibe leírtam, hogy miket kérnek igeidő szinten, azért írtam, hogy a befejezettből is három van, hogy teljes legyen a kép.

A folyamatos befejezettekről egy hang sem volt az első hszemben sem.

Nem értem miért kell kötekedni.

2011. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem meg nem te voltal az utolso amikor irtam. azt hittem azt mondja 3 igeido van, mert nem tudom mit hivtok egyszeru igeidonek, de most mar ertem.
2011. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én májusban voltam origós nyelvvizsgán, alapfokún. Nekem diploma kiadásához kellett. Az írásbeli részén a lényeg, hogy jól tud használni a szótárt és jól oszd be az időt. Annyira nem mondanám, hogy nagy nyelvtani dolgok voltak benne. Persze nem azt mondom, hogy nem érdemes átnézni.A magnós része ami lutri. Vagy megérted vagy nem. A szóbeli pedig nem volt gáz, bár gondolom ez függ a vizsgáztatótól.Mikor bementem magamról kellett beszélni, aztán ő abból kiragadott valamit és abba egy picit belementünk, de tényleg picit. a munkámról kérdeztek. A képleírás szerintem egy fél perc sem volt, a szituáció is szintén pár mondat volt. Ha gondolod tudok neked küldeni könyvet, feladatsorokat és origós hanganyagot!
2011. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemen kell a diplomához csak alapfokú nyelvvizsga?

Úgy tudtam mindenhol középpel adják csak ki.

2011. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem egyetemen végeztem, hanem főiskolán és már 3 éve. Ezen a szakon alapfok volt a követelmény.
2011. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!