Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó nyelvvizsga angol...

Origó nyelvvizsga angol felsőfok (esetleg középfok) C, aki volt ilyenen adna pár tippet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy kiváncsi?
2011. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen szintűről tudnál?

Felsőfokra:milyen nehéz a magnó(e téren tanácstalan vagyok, nem tudom h sikerülne- e)

Az angol magyar fordítást tényleg annyira nehéz magyarosítani,a teszt..de mindegy az. Ha a tapasztalataidat leírod,akkor nagyon megköszönöm

2011. júl. 13. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az első vagyok.

Nekem felsőfokúm van, sztm nem nehéz a fordítás, ki mondta ezt neked?Sztm az egyik legkönnyebb rész volt.A tesztre készülj, mert szoktak sivatós kérdéseket betenni, nekem legalább 10 olyan volt ami nem ment elsőre.

A magnó, na az attól függ, hogy mennyit nézel tv vagy beszélsz külhoniakkal.

Hírek voltak egy kereskedelmi rádióból, úgy értem az órás hírek.

Aztán voltak kérdések, hat hír volt, csak négyből tettek fel kérdést.

Ha a felsőfokon gondolkodsz akkor a közép sztm valszeg meglenne, úgyhogy tanulj rá egy kicsit és menj felsőre.

2011. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőként is köszönöm a válaszod.A közép már megvan(origós), még 9. év végén meglett. De annyian riasztgatnak h nehéz(meg h még most fejeztem be a 10.-et és h még korai a korom alapján) Főként a hallás utáni,amitől kicsit félek is, mert nem tudom h milyen szintű szöveget kell megértenem és h képes vagyok -e rá... Szoktam emelt szintű érettségi szövegeket hallgatni, és a kb. 90%-át értem.
2011. júl. 14. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, egy erős középfokú tudás és az a kb. 5-6 csak felsőfokon tárgyalandó téma után neki lehet vágni a szóbelinek. A magnó nem olyan nehéz, persze néha vannak durvább szövegek (nekem úgy emlékszem az egyik valami etnikai kisebbségek problémái volt...) de megoldható. Az írásbeli szerintem nehezebb, főleg a szövegértésben jöhetnek be csúnya dolgok (orvosi-műszaki-jogi stb szakszövegek vagy ahhoz hasonlók), de egy erős középfok tudással meg egy kis szerencsével itt is van jó esély.


Felsőfok C-m van Origo-s nyelvvizsgát tettem kb. 10 hónapja.

2011. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első. Bocsi, hogy csak most. Azt gondolom ez egyénektől eltérő. Én például 4 év iskolai tanulás( nem emelt angolos osztály) simán letettem a felsőfokú írásbelit. A fordítás, szövegértés szerintem nem nehéz, de tényleg ezt neked kell tudnod, mi az erősséged.

Nekem a gyengém a listening, 20/3 pontot kapartam össze, bár iszonyú nehéz volt abban a hónapban, és 8-an elkéstünk, vagyis egy Origós munkatárs félrevezetett bennünket, szóval jegyzőkönyveztek, és jól lepontoztak minket..:) 8unk közül egy embernek sikerült.:) Szóval ezen a téren nem jók a tapasztalataim. De az írásbelit szerintem bevállalhatod.

2011. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!