Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit fejlödhet 6 hét alatt...

Mennyit fejlödhet 6 hét alatt a nyelvtudásom, ha mindennap az adott nyelvvel foglalkozom? (német)

Figyelt kérdés
Nem vagyok alapszinten , de középszinte se. Az érdekelne, hogy ilyen rendszeres tanulással mennyi idö alatt érhetem el a középfokot és a felsö fokot. (tudom, h nagyobb szokincs- és kb mekkora szókincs-és ehhez mennyi tanulás szükséges )
2011. júl. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogyan foglalkozol vele. Meg egyáltalán nem tudom, hogyan is lehetne megfogalmazni, hogy mennyit fejlődik valakinek a nyelvtudása, pl. nagyon, kicsit, kicsit nagyon?
2011. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

forditok, szavakat tanulok.


inkább ugy kérdzem, h igy mennyi idö alatt lenne meg a közép és felsö..... ?


6 hét alatt a közép meglenne, nem?

2011. júl. 13. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy alapszinten sem, szerinted mégis hogy sikerülne 6 hét alatt? Alapszinthez is csak néhány szabályt kell tudni, középszinthez már ismerni kell gyakorlatilag az összes nyelvtant, és akkor még előjön ugye a szókincs.

Megfogadhatod magadnak, hogy napi 10 órákat foglalkozol majd a némettel(amit kétlek egyébként), fordítasz, tv-t nézel vagy bármi(ami megint csak felesleges, ha nem is érted mit mond), úgyhogy nem sok esélyt látok rá.

Amúgy miért pont 6 hét? Tűzz ki valami reálisabbat.

2011. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
fére értettél. Középszinthez közel vagyok. és ha pontosan elolvastad volna a kérdésem , azt kérdeztem , h mennyit fejlödhetek. nem azt mondtam h 6 hét után megyek vizsgázni......
2011. júl. 13. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod. Szerintem 6 hét alatt lehetséges komoly tudásra szert tenni, persze ehhez tényleg szorgalmasnak kell lenni, és jó feladatokat kell gyakorolni. A fordítás az jó, mellette még javaslom, hogy írogass esszéket és kérj meg valakit, hogy javítsa ki, vagy legalább nézze át. Ha csak erre kell egy külön tanár ,akkor az nem drága szerintem, de akár itt a gyakorikerdesek.hu-n is kijavítják neked.
2011. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!