Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes az alábbi angol mondata...

Helyes az alábbi angol mondataim? Ellenőrizné vki?

Figyelt kérdés

I have need 8 hours sleep.

I am an early bird.

My free time I go to the piano lessons, ride horde, play handball and walk or chat with my friend.

On wekdays evening I paly my dogs, ride horse, watch a good film..


2011. júl. 18. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

helyesen:

I needed 8 hours to sleep.

In my free-time I go/attend piano (private) lessons, ride horse,play handball and walk or chat with my friend.

In the evenings I usually play with my dog, ride horse or just watch a good film.

2011. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 18. 09:07
 3/8 anonim ***** válasza:

I need 8 hours to sleep.

Így is jó szerintem, mivel általában van így.

2011. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jah:)...én úgy gondltam h úgy érti, h tegnap 8 órát kellett aludnom mer már fáradt voltam..am meg nem, akk jó az enyém is...de teljesen igazad van
2011. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

I need eight hours of sleep.

I am an early bird.

In my free time I have piano lessons, ride a horse, play handball and walk or chat with my friends. On weekday evenings I play with my dogs, ride a horse or watch a good film.

2011. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
I need 8 hours sleep, biztos, hogy jó??
2011. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
˝to kimaradt.
2011. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

I need 8 hours' sleep

I need 8 hours to sleep

I need 8 hours of sleep


mind jó, az utolsó a leggyakoribb, legsemlegesebb...

és tessék a többi hibácskára is odafigyelni,(ride a horse - nem maradhat ki a határozatlan névelő, on weekday evenings, nem on weekdays in (the) evening...), friends - vagy tbszám, vagy határozatlan névelő, de determináns mindenképpen kell, play prep-je nem maradhat ki: "with"!

2011. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!