Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már Euroexam angol...

Aki volt már Euroexam angol középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgán, miről kellett beszélnie a szóbelin?

Figyelt kérdés
És ilyet is olvastam a témakörök között hogy jog. Ez mit takar, mivel kell tisztában lennem?
2011. júl. 19. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Felsőfokúról tudok nyilatkozni, középfokon nem voltam.


Adtak két témát, amikből egyet 10 perc alatt ki kellett dolgozni, vázlatszerűen, külön papírra. Ezután párban be kellett menni a szóbelire, ahol egymás után mindketten előadtuk a témánkat. Ezután adtak képeket, amikről beszélnünk kellett egymással, párbeszéd formájában.


Az első feladat lényege az, hogy mennyire tudod összefüggően előadni a mondandódat. NEM a tartalom érdekli őket, nem a véleményed a lényeg. Persze nem árt, ha hozzá tudsz szólni éretten a dologhoz, de alapvetően nem ezt nézik. Hozzáteszem, hogy ha mondjuk politikát választasz, akkor kerüld el, hogy belemenj a mai politikába, a pártokba. Minden ilyenfajta személyes dolgot, ami politikához, rasszi kérdésekhez, vallási vitákhoz vezethet, el kell kerülni, mint a tüzet.

Szóval, mint mondtam, itt az a lényeg, hogy milyen töltelékkifejezéseket ismersz, hogyan tudod fűzni a mondandódat. By the way, another point is that, therefore, on the contrary, as a consequence,on the other hand, for this reason, in conclusion, stb. És nekünk azt mondták (én voltam egy kétnapos felkészítésen), hogy jó, ha az elején elmondod, hogy hány részre osztod a mondandódat, és azt, hogy a kérdéseket a prezentáció végén várod. Arra kíváncsiak, hogy tudsz előadni. Két percig beszélhetsz. Én tovább beszéltem volna, de leállítottak, de szerencsére nem akadtam meg. Azt mondanám, inkább tovább beszélj, mint kevesebbet.



A második feladat meg semmi másról nem szól, mint hogy a kisorsolt társaddal hogyan tudjátok egymásnak "passzolni a labdát". Itt az a lényeg, hogy keés ideig bezséljen az egyik, egy-két mondat, egy-két értelmes gondolat után rögtön dobja vissza a labdát a másiknak, kérdezzen vissza. Senkinél ne legyen túl sokáig a beszéd fonala. Kicsit szabad érvelni, vitatkozni a partnereddel.



Ez a felsőfokú. A témakörök itt már elég komolyak, ilyenekre kell számítanod:

- a technológia elterjedése rontja az emberi kapcsolatokat

- a túl sok TV-zés erőszakossá teszi a gyerekeket

- manapság rosszabb a családi helyzet, mint régen

stb.

Ezek vitatémák, állást kell foglalnod és érvelned egy kicsit mindkét oldal mellett.



A középfokúról annyit tudok, hogy az ilyen nagyon egyszerű témákból áll, mint a család, hobbik, lakhely meg ilyenek. Személyközpontú, ilyenekről mindenki tud beszélni.

Na, remélem elég hasznos volt a válaszom!:D

2011. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2011. júl. 19. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem felsőfokon a prezentációhoz az állításom az volt, hogy "Traffic problems are inevitable." A társamnak pedig a smoking banről kellett beszélni.

A 2. feladatnál egy könyvborítót kellett választani (azt hiszem, mindig azt kell) egy könyvhöz, ami "represents the relationship between humans and nature" A négy képből egyetlen egyről lehetett elmondani, hogy mit ábrázol. De szerintem ez direkt így volt kitalálva. Így el tudtuk mondani, hogy az a kép miért lenne megfelelő borítónak, a többi pedig miért nem.


Még témák, amik lehetnek: nők helyzete a fejlődő országokban, az utazás jót tesz-e a léleknek, smoking ban, abortusz, cenzúra, halálbüntetés, eutanázia, kell-e fizikálisan büntetni a gyerekeket. Nagyjából most ennyi jut eszembe.

2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!