Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ecl vagy Telc nyelvvizsga a...

Ecl vagy Telc nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés

nem tudom eldönteni, hogy melyikre menjek.Melyik a nehezebb, szivatósabb stb...?


Előre is köszi!


Réka 19


2011. júl. 19. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt tudom mondani, hogy az Ecl-en szörnyű a magnóhallgatás. Habár már hallottam olyat, hogy valaki egész normális felvételt fogott ki( a normális alatt azt értem hogy viszonylag érthető), de a 80%-a olyan, hogy :

- vagy hadar

- vagy nem nyitja ki eléggé a száját

- az előző kettő kombinációja

- direkt beraknak valami zajt hogy nehezebben lehessen érteni.

A többi rész, a szövegértés, a fogalmazás és a szóbeli rész teljesen korrekt, egyáltalán nem izzaszt meg. Kicsit rákészülsz, és menni fog. :)


A Telc-ről nem tudok semmit, én Ecl-en voltam, de remélem ez segített.

2011. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két ECL nyelvvizsgám van németből (közép & felső).Azt én is hallottam,hogy a magnónál gyakran beszélnek érthetetlenül.Pedig nekem mindkét nyelvvizsgámnál korrekt volt a magnó.

Telcről annyit hallottam,hogy szóbelin enyhén szólva furcsák a témák (ismerősömnek a luxusszállodák voltak középfokon,németből ment).

2011. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ezt a halgatás témát mindenki mondja de attól szerintem nem is parázok annyira, mint a feladatok nehézségétől, vagy attól hogy szóbelin valami idiota téma lesz és majd csak ülök és örülök ha 1 szót elmakogok...

2011. júl. 19. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Még előző vagyok:

ECL szóbeliken szerintem korrekt témák voltak,legalábbis a luxusszállodáshoz képest:

közép:generációk & környezetvédelem

felső:egészséges életmód & reklámok

Szóval én szerintem ECL-re mennék,de függ a nyelvtől meg a szinttől is.

Ha kérdésed van,még szívesen válaszolok (ha tudok):)

2011. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen aranyos vagy!:)

Angol középre szeretnék menni, és pl szerinted milyen időpont jó? jo ez hülyén hangzik, de hallottam olyat hogy pl érettségi időszakban nehezebbek a nyelvvizsgák.

Eclen van lehetőség olyanra, hogy előtte felkészítő tanfolyam?


köszi Réka

2011. júl. 19. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz,hogy érettségi előtt nehezebbek a nyelvvizsgák,én most voltam felsőn júniusba felsőn.ECL-nél meg szerintem nincs tanfolyam,de nézz utána,mert ezt én se tudom.Hát az időpont...azt Neked kell érezni.
2011. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oksa köszi
2011. júl. 19. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!