Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná fordítani...

Valaki letudná fordítani pontosan ezt az idézetet magyarra?

Figyelt kérdés

Love's Secret

William Blake


Never seek to tell thy love,

Love that never told can be;

For the gentle wind does move

Silently, invisibly.


I told my love, I told my love,

I told her all my heart;

Trembling, cold, in ghastly fears,

Ah! she did depart!


2011. júl. 22. 21:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki? : /
2011. júl. 22. 22:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok valami jó fogalmazó, tehát ne várj el, olyan szintú megfogalmazást, mint ami angolban van, de a jelentése ez:


Never seek to tell thy love,

Soha ne próbáld elmond a szerelmednek*

Love that never told can be;

Létezhet olyan szerelem, ami soha nem lett elmondva**

For the gentle wind does move

Mert a könnyed szél igenis fúj

Silently, invisibly.

Hangtalanul, láthatatlanul


I told my love, I told my love,

Elmondtam a szerelmemnek, Elmondtam a szerelmemnek.

I told her all my heart;

Az egész szívemet.

Trembling, cold, in ghastly fears,

Reszketni, hideg, kísérteties félelemmel

Ah! she did depart!

Á, tényleg elment***



*seek igazából keresni-t jelent, tehát kicsit úgy értelmezd, hogy "Ne keresd az alkalmat, hogy elmond a szerelmednek"


**Igazából azt jelentené, hogy Szerelem, mely soha nem beszélt, létezhet, de annak nincs értelme, tehát gondolom csak kimaradt a "was", mert minek is az oda...


***Hajóval, repülővel vagy vonattal csak Magyarban nem tudok, olyan szót ami az ezekkel való elmenetelt (mint ahogy a induló pontból elindul) jelenti.


****A told my love-nál, illetve a tell thy love nem egyértelmű, hogy a szerelmét mondta el vagy a szerelmének mondta el. Második valószínűbbnek tünt, de bármelyik lehetne.

2011. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!