Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány pontot ér az érettséginél?

Hány pontot ér az érettséginél?

Figyelt kérdés

Emelt szintű érettségin gondolkozom. (németből)

Ha megcsinálom az emeltet, akkor ugye kapok hozzá nyelvvizsgát. Ez hány pontot jelent? Tudom, hogy jegytől függ, de most általánosítsunk... mi van akkor ha 5ös, 4es, 3as... ?


2011. júl. 23. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha sikerül 60 5-ot teljesítened (ez 5-ös), akkor kapsz érte egy középfokú nyelvvizsgát, mely 28 pontot ér. 40 % felett azt hiszem alap nyelvvizsgát kapsz érte, de az nem ér semmit.
2011. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*60 %-ot , véletlenül egy 5-öst írtam oda, bocsi
2011. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
de emelt szintű érettségiért és nyelvvizsgáért, ha egy nyelvből teszed, nem kaphatsz mindkettőért plusz pontot. tehát ez esetben csak a 40 plusz pont jár.
2011. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
utolsónak: ez függ sok mindentől. Ha mondjuk orvosira jelentkezik, akkor nyelvvizsgaként fogják beszámítani, én is így tettem szert ingyen nyelvvizsgára :) csak akkor kap érte 40 pontot, ha olyan szakra megy, amelyen ezt kérik /elfogadják.
2011. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 skarma ***** válasza:

Kedves Kérdező! Szerintem ne csinálj nyelvből emeltet, mert nagyon megszívhatod, ha nehezet fogsz ki, mint én...

Szerintem inkább más tantárgyból csinálj emeltet, töriből, vagy magyarból és mellette csinálj nyelvvizsgát. Így sokkal több pontod lehet.

2011. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 15:15

igen, sok mindentől függ, csak én úgy gondoltam, hogy a kérdező 2t akart ütni 1 csapásra, és az úgy nem megy. amelyiket épp elfogadják azon a szakon, azért kapod meg a 28 ill. 40 pluszpontodat.

2011. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja igen úgy jogos, bocsi :)
2011. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !:)
2011. júl. 23. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:

szia! én idén úgy csináltam hogy letettem az angol és a német emeltet is. Mindkettő meglett 60% felett, a szakokra pedig úgy jött ki legkedvezőbben, ha 40 pluszpontnak (emelt érettségi) és 28 pontnak (nyelvvizsga) számolták be. Persze nekem felvételi tárgy volt mert anglisztikát és germanisztikát is jelöltem. (fel is vettek mindkettőre, de germ. volt elöl) Tehát olyan jogcímen számolják be pluszpontnak, ami a legkedvezőbb rád nézve.

Szerintem érdemes nyelvből emeltet csinálni. Én azt mondom hogy sokkal érdemesebb mint pl. matekból vagy töriből (hacsak nem az a követelmény a felvételihez) mert nyelvvizsgáért alapesetben rengeteg pénzt elkérnek.

Remélem tudtam segíteni, de ha nem tiszta nyugodtan írj privit :) És sok szerencsét az érettségihez, ha úgy döntesz.

2011. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem hogy összesen tehát 68 pluszpontom volt. előző voltam :)
2011. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!