Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire könnyű megtanulni...

Mennyire könnyű megtanulni eszperantóul? És a 2012-es felvételi eljárás elfogadja, mint plusz pontot jelentő nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Van, aki azt mondja könnyű, mert csak 3000 valahány szavas a nyelv, könnyű a kiejtése, a nyelvtan pedig nagyon logikus. Néztem online leckéket, és nekem nem tűnik annak.


2012-től a többlet pont 100 pont lesz; 50-es ér egy emelt szintű érettségi, 28-at egy nyelvvizsga. De nyelvvizsgáért csak max 40 pontot adhatnak. Érdemes kínlódnom az eszperantóval 2. nyelvvizsgának 12 ponttért?


2011. júl. 27. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább valami rendeset német vagy valamit. Vagy húzd fel felső fokra, azt amit már tudsz. Haszontalan szerintem egy ostoba nyelv megtanulására kiadni egy rakás pénzt.
2011. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jövőre szeretnék jelentkezni egyetemre.

Eddig van egy emelt törim és egy angol nyelvvizsgám. A biosz vagy a magyar kellene még, de ezekből nem szánddékozom, és nem is tudnék emeltezni.

Ezért kellene még egy nyelvvizsga, amit 1 év alatt letudhatok.

2011. júl. 27. 00:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen második nyelvet nem tanultál még? Én nem adnék ki az eszperantóra pénzt, már pedig egyedül azt sem tudod megtanulni nyelvvizsga szintre. Akkor már inkább olyanért fizetnék, aminek értelme is van. Rendes intenzív nyelvtanulással szerintem egy németet is meg tudnál tanulni.
2011. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tanultam gimiben 4 évig, vagyis inkább csak tanítottak. Most van egy éves kihagyásom, amíg nem tanultam, sokat is felejtettem. És az eszperantóra azt mondják, könnyű megtanulni.

Hát nagyon nem tudom mi legyen :S

2011. júl. 27. 10:59
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Azt mondják, az angol mellé a spanyol nyelv könnyebb mint pl. a francia vagy német. Továbbá a spanyollal jobban jársz a későbbiekben is.

2011. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tetszik is a spanyol nyelv, de nem hiszem, hogy pár hónap alatt annyira megtudnám tanulni a nyelvet a nulláról kezdve, hogy sikeres nyelvvizsgát tudjak belőle tenni legkésőbb május elején.
2011. júl. 27. 20:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Előző válaszoló vagyok ismét.

Szerintem ezt, hogy mire vagy képes, neked magadnak kell felmérned. Továbbá függ attól, hogy mennyire érdekelnek a nyelvek, mennyi időt tudsz rászánni naponta, egyedül akarod-e tanulni, vagy tanárral, stb.


Augusztustól áprilisig számolva, van kb 9 hónapod, hogy megtanuld. Szerintem nem lehetetlen. Aztán májusban nekiugorhatsz a nyelvvizsgának. :)

2011. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha a németet választanám, akkor a nyelvtan miatt biztosan járnék magántanárhoz. De szeptembertől okj-s tanfolyamot kezdek, és szeretnék újraérettségizni is. Szóval ezek mellett nem sok időm maradna a 2. nyelvre; arról nem is beszélve, hogy a kreszt sem lenne rossz végre elkezdeni. Viszonyt még egy évet már nem akarok halasztani.
2011. júl. 29. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Az eszperantót sem fogod tudni máshogy megtanulni, ne is álmodj róla. Lehet szarakodni otthon is, de abból nem lesz nyelvvizsga eszperantóul se. Ezért javasolunk más nyelvet, mert így is, úgy is fizetni kell, meg eljárni, így akkor több értelme lenne fejleszteni egy olyat, amit már tanultál, mint elkezdeni egy másikat a nulláról, mert állítólag könnyű, bár tök haszontalan hülyeség.
2011. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de itt most nem a pénzről meg a haszontalanságról van szó, hanem az időről! egy év alatt kellene megtanulnom olyan szinten egy könnyűnek mondott nyelvet, vagy egy általam már tanult a világ egyik legnehezebb nyelvét, hogy abból nyelvvizsga legyen. az idő a nem mindegy!!
2011. aug. 1. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!