Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fa az a "bog wood"?

Milyen fa az a "bog wood"?

Figyelt kérdés
Elolvastam a wiki-n angolul, de nem tudom, hogy hívják az ilyen fát magyarul. Találtam egy lionket, ahol "morta" elnevezést használtak. Kéne a magyar megfelelője.
2011. júl. 27. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én is elolvastam a wikit angolul, és egyből megtudtam, hogy a bog-wood egy tőzeglápban konzervált fadarab.
2011. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Valami ilyesmire jutottam én is, csak az a kifejezésem, hogy "I said my prayer in front of the bog-wood cross" és elég furcsán hangzik, hogy elmondtam az imámat a tőzeglápban konzervált fadarabból készült feszület előtt ;)
2011. júl. 28. 08:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább "mocsárfá"-nak fordítanám, ami kocsányos tölgyet jelent és mocsártölgynek is hívják. Semmi köze a mocsárhoz, csak a nevében.
2011. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom most vicceltél-e vagy nem, de a bog-wood nem egy fafajta
2011. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vicceltem, de tényleg "mocsárfa".
2011. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de a mocsárfa egy fafajta, latinul quercus robur, a bog wood pedig nem fafajta, így nem lehet mocsárfának fordítani, mert nem ugyanazt jelenti, érted?
2011. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt olvastam róla:

[link]

a webfordítás.hu említi még így, egyébként szótárban valóban nem találtam meg. Én nem vagyok olyan okos, hogy ilyeneket találjak ki, csak olvastam róla. Hogy igaz-e vagy sem, azt nem tudom.

2011. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!