Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga típust...

Melyik nyelvvizsga típust kéne megpróbálnom?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék középfokút tenni. Főleg a nyelvtanban vagyok jó és a szövegértésben. Tehát az írás jobban megy. A szóbeli rész viszont nagyon gyengén, persze gyakorolni fogok rá, de akkor is jobban szeretnék egy olyat megpróbálni, ahol a szóbeli rész nem olyan nehéz/fontos/szigorú.

Melyik lenne ez?


2011. júl. 28. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok , mint te és nekem a tanárom az ECL-t ajánlotta.
2011. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is pont ezt néztem, így most kicsit biztosabb lettem benne..
2011. júl. 28. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
(Első válaszoló vagyok). Én októberben vagy decemberben megyek. Te mikor mész? Esetleg nincs kedved együtt gyakorolni?
2011. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem:D az ECL-ben nincs semmi nyelvtan, viszont marha jól kell tudni beszélni...:D te meg ennek pont az ellentettje vagy... Én inkább ajánlanám a BME-t abban vannak direkt nyelvtani feladatok, fordítás, szövegértés, levél, és a szóbelije könnyebb. Ez kétnyelvű, ergó itt használhatsz szótárat, amit az ECL-nél nem lehet, szóval jó nagy szókincs kell hozzá.
2011. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
TELC. Az rásbelin van szövegértés(feleletvlasztós), van nyelvtan(ez feleletválasztós és szóberakós), plusz van egy levél, amit - ha írsz párat - simán meg lehet írni. A szóbelin normális tmákról kell beszélni, beszélgetni, nem hiszem, hogy szigorú lenne.
2011. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
TELC egy lehúzás. Drága és ha elrontod a szóbelit , vagy az írásbelit, akkor az egészet csinálhatod újra...
2011. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a felsőfokúnál van, de középfoknál lehet csak szóbelit vagy csak írásbelit csinálni.
2011. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy én még elég távol vagyok a nyelvvizsgától, csak nagyon érdekel... és arra gondoltam, hogy most körülnézek, kiválasztok egyet, arra felkészülök és jövő év elején megcsinálnám...de most már fogalmam sincs, hogy melyik lenne nekem a legjobb...
2011. júl. 28. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg melyik nyelvvizsgában milyen feladatok vannak. Először azt döntsd el, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű nyelvvizsgát szeretnél-e. Aztán a típust.
2011. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az ecl szóbeli részén szívatnak, menj EURO nyelvvizsgára, én is azt csináltam, szerencsére elsőre átmentem, és ha el is bukod az egyik vizsgarészt, nem kell mindkettő vizsgarészt kifizetned, plusz, olcsóbb is mint a TELC
2011. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!