Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az EASTER szóból 9 lépéssel...

Az EASTER szóból 9 lépéssel el kell jutni a SUNDAY szóig! Hogyan? írjátok le a lépéseket!

Figyelt kérdés

EASTER

------

------

------

------

------

------

------

------

------

SUNDAY

Mindig csak egy betűt változtathattok meg, és értelmes angol szónak kell lennie!


2009. ápr. 7. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

megkérdeztem egy amerikai barátomat(anyanyelvű) msn-en ő azt mondja(családját is bevonta:)/ hogy ez lehetetlen.


az utolsó előtti helyre csak a SUNDAE és a SUNDRY szó kerülhet.mivel csak ezek alakíthatók át SUNDAY-be.


viszont olyan szó nincs amiből ezek a szavak kijönnének...tehát elakad a lánc...


az Easter lehet pl. MASTER, TASTER, BASTER, FASTER,stb..de az eleje hiába van meg ha az utolsó lépésnél nem lehet továbbmenni..



ha vki mégis talál megoldást kiváncsi leszek.légyszi írd meg ha sikerül rájönnöd...:)

2009. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm a válaszod :D

angoltanárnőm adta föl szorgalminak, hogy oldjuk meg, de eddig még mi se jöttünk rá semmire :D csütörtökön fog kiderülni, akkor lesz vele óránk :D addig is kinyomtatom neki ezt a hozzászólást, bár lehet, hogy az ötösömet kockáztatom meg ezzel :D

2009. ápr. 14. 15:34
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként az igék ragozott alakjait is fel lehet használni... bár lehet, ez nem segítség :D
2009. ápr. 14. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!a mego-t továbbra se tudom, de most vettem észre h ő(k) mindig csak 1 betűt változtattak meg,a többit mindig a helyén hagyták...szóval pl.Easterből lett(Taster,Faster,Master...-->itt csak az elsőt változtatták...az utolsónál meg pl./ sundae-nál/ csak az utolsót..lehet hogy az összes betűt teljesen más helyre kell tenni ez lehet a titok...


nagyon kiváncsi leszek a megoldásra..tényleg...:)1 voltam

2009. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a megoldás megvan:

EASTER

SISTER

FASTER

FITTER

HOTTER

MATTER

MADDER

HARDER

HANDLE

SANDAL

SUNDAY


A tanár elfelejtette azt elmondani, hogy 2 betűt is meg lehet egyszerre változtatni :D

2009. ápr. 16. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:

A HARDER és a

HANDLE között nem is két betű az eltérés, hanem három, a SANDAL-nál szintén. Be lettünk csapva, ennek a játéknak nem ezek a szabályai.

2009. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor valószínüleg HANDEL csak elírtam :D
2009. ápr. 17. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Handel szó nincs, handle van. Ez a tanár nem teljesen 100-as.
2009. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem a tanár találta ki, bá tényleg nem 100as :D egy könyvben volt, abból vette, mint utólag kiderült :D
2009. ápr. 18. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!