Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tanulsz meg...

Mennyi idő alatt tanulsz meg egy nyelvet, ha nem laksz az adott országban?

Figyelt kérdés
KB a középfokra gondoltam..
2011. aug. 8. 17:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Nektek mennyi idő kellett?
2011. aug. 8. 17:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mennyit foglalkozol vele. Ha csak iskola szinten tanulod emelt óraszámmal alapfokról akkor sokáig fog tartani, a 4 évet biztosan igénybe veszi, de ha nincs jó tanárod, akkor ennyi idő alatt nem lehet megtanulni középfokra. Ha egy jobb tanárod van, és mellette eljársz különtanárhoz akkor simán mehet a középfok akár 3 év alatt is, ha még otthon külön sokat foglalkozol vele [naponta órákat olvasol angolul vagy nézel filmeket] akkor 2 év alatt is simán sikerülhet.


Ha csak egyedül tanulod semmilyen segítséggel, akkor nagyon sok időbe telik, kivéve ha naponta 2-3-4 órát szánsz rá, ez esetben 2-3 év alatt így is megvan a középfok.


Én 5 év alatt tanultam meg felsőfokon, úgy hogy csak alapfokig tanultam tanárral, tehát alapfokról három év alatt megtanultam felsőfokon, de én internet és film függő vagyok, rengeteg külföldi barátom van neten, tehát napi 5-6 órát ültem a gép előtt úgy, hogy angolul néztem filmet/beszéltem szóval olyan mintha 5-6 órát tanultam volna rá 3 évig.

2011. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!