Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből könnyebb...

Melyik nyelvből könnyebb letenni a szakmai nyelvvizsgát? Németből vagy angolból? Valamint melyik típusút könnyebb letenni? Oeconom vagy Zöld út? Patti

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az attól függ melyiket tanulod régebb óta, melyik megy jobban. ha jól megy, egyik sem nehéz, viszont jobb helyeken nem ajánlják a Zöld út nyelvvizsgát, inkább menj a bgf-esre vagy LCCI-ra.
2011. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én bgf németet tettem le kb. 8 éve. Az akkor nyelvvizsgázók az angolt mondták könnyebbnek.

De az elsőnek van igaza. Ami neked jobban megy, az a könnyebb. És ne add alá a nyelvvizsga helyet, mert lehet, hogy a legtöbb helyen nem nézik, hogy egyáltalán van-e nyelvvizsgád, de ha gyenge helyen teszed le, azt kiszúrják.

Én is a bgf-et ajánlanám.

2011. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyelvet te válaszd ki, te tudod melyikből vagy erősebb. Ami a vizsgatípust illeti, akkor válaszd a BGF-et, ha nagyon erős vagy nyelvtanból. A BGF-en a vizsga fele egy nyelvtani teszt és a másik fele csak a szakmai rész.


EuroPro-n minimális a nyelvtan, ott inkább a szövegértést tesztelik és a szóbeli sem tételszerű, hanem életszerű szituációk a hangsúlyosak.


Mindkét vizsgára készítek és úgy érzem, hogy az EuroPro vizsgázó barátabb.

Tölts le minta vizsgasorokat megoldókulccsal és tesztelt magad.


Még valami: az Euro Pro egy nemzetközi vizsga, vagyis külföldön is mond valamit ha valahol kérnék a vizsgapapírt.


A.

2011. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Abból a nyelvből vizsgázz, amelyikből jobbnak érzed magad. Bár szerintem ez nyilvánvaló.

Az Oeconom (van ilyen vizsgám) állítólag nevesebb, de én is az LCCI-t ajánlom. A Zöld út ha államilag elismert, nyilván könnyebb. Ha amúgy tudod a nyelvet, bármelyiket könnyen leteszed. Ha rohadt sürgős a papír de a tudás már megvan mögötte akkor a Zöld út. Ugyanis nem ezen múlik,



18:41 El kell, hogy szomorítsalak, de a vizsgahely senkit nem érdekel. Sőt, a nyelvvizsga típusa is irreleváns amíg az államilag elismert. Ahol nyelvtudást kérnek számon, ott NEM a papír számít, hanem az alapján döntenek, hogy beszéled-e az adott nyelvet. Ahol pedig csak az számít, hol vizsgáztál, oda nyelvtudás sem kell. Láttam én két épkézláb mondatot összerakni alig-alig tudó embereket, akik neves (elnézést, nívós) nyelvvizsgákon csúsztak át. Hidd el, beszélni kell a nyelvet, az hogy milyen papírt birtokolsz másodlagos.


19:10 Külföldön ugyanez a szitu van, amit már előbb vázoltam. Egy nyelvvizsga van, ami külföldi munkavállalásnál számíthat, illetve külföldi egyetemeken kritérium lehet, az pedig a TOEFL. Ez két év után érvényét veszti, érthető okokból. De leginkább vagy beszéled a nyelvet vagy nem.

2011. aug. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá az előzőhöz, hogy amelyik munkáltatód a nyelvvizsgád presztízsét fürkészi, annak nem kell valódi nyelvtudás. Ilyen egyébként nincs is, a HR-esek is jól tudják, hogy nyelvtudást élőben tesztelünk, állásinterjúra behívás nem függ a nyelvvizsgád típusától, amíg az államilag elismert esetleg követelménytől függően szakmai. Persze, az LCCI jobban mutat az önéletrajzban mint a Zöld út, de az a lényeg, hogy a munkavállaló fejében mi rejtőzik.
2011. aug. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18:41-es vagyok.

Tudom, hogy elbeszélgetéssel megy a felvételiztetés, mert én is interjúztattam és válogattam. Írtam is, hogy nem számít a papír, de ha híresen gyenge vizsgahely szerepel az önéletrajzban, akkor lehet, hogy be sem hívják.

Hozzáteszem: én annyira nem foglalkoztam, a nyelvvizsgahelyekkel a felvételiztetésnél, úgyhogy halvány lila gőzöm nincs, melyik milyen, de lehet, hogy van aki tudja ezeket. Ráadásul én csak magamból indultam ki: annó az ilyen vizsgázásoknál igyekeztem nem elsumákolni, hogy a leggyengébb helyet válasszam ki, hanem igenis mentem a legerősebb helyre, és lehet, hogy csak másodszorra sikerült, de akkor is elmondhattam, hogy én ott tettem le. Persze ez lehet, hogy hülyeség. Ez a vizsgázótól is függ. Ha jól beszéli a nyelvet, akkor lehet, hogy tényleg mindegy.

De ez van a fősulikkal és egyetemekkel. Ha olyan állást keresel, ami a suliddal egybe vág, ott azért nézik, hogy melyikbe jártál, mert vannak adott szakokból híresen sz..ok.

2011. aug. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

03.52: Szerencsére a TOEFL vizsgán kívül van más opció a külföldi egyetemi tanulmányokhoz. Egyeteme válogatja milyet fogadnak el. A TOEFL erősen amerikai vonal.


Külföldön is vannak olyan állások, amelyek a nyelvtudáson kívül vizsgához is vannak kötve.


A.

2011. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy már csak egy éven van hátra az egyetemen és ahhoz, hogy megkapjam a diplomát kell egy sima középfokú nyelvvizsga, valamint egy másik idegen nyelvből szakmai. Nekem angolból van sima ny.vizsgám meg jobban is szeretem,de ugyebár ugyanabból nem csinálhatok szakmait. Ezért gondoltam a német szakmaira. Németből sem voltam sosem rossz, a nyelvtani részek mindig mentek, de azt a nyelvet nem annyira szeretem meg és sok mindenkitől hallottam,hogy abból nehezebb letenni.

Már arra is gondoltam,hogy akkor megcsinálom németből a simát és angolból meg a szakmait,de arra pedig nem elég egy év, viszont szeretnék mesterképzésre is menni. Kicsit bonyolult tudom:S

2011. aug. 9. 16:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekünk a suliban az oeconomot vagy a zöld utat ajánlották eddig, azért is kérdeztem,hogy melyik könnyebb, mert csak egy évem van és azt is kell néznem hogy melyikből mikor vannak vizsgaidőpontok, hogy időben meg legyen,nehogy lecsússzak majd a mesterképzéses jelentkezésről.
2011. aug. 9. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!