Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Használtad Német nyelvtani...

Használtad Német nyelvtani ABC - Gyakorlatokkal című könyvet? Ha igen leírná valaki hogy milyen jellegű feladatok találhatóak benne?

Figyelt kérdés
Csak mert sajnos nem tudtam belenézni mert könyvesboltban sajnos nem találtam így csak online tudom megrendelni.
2011. aug. 9. 18:02
 1/2 A kérdező kommentje:
2011. aug. 9. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:

A könyv témakörönként dolgozza fel a nyelvtant. Pl. az első nagy témakör az ige ragozása jelen időben, azon belül 1. szabályos igék, 2. tőhangváltós igék, 3. rendhagyó ragozású igék.

Így halad végig a könyv: esetek, személyes névmások, elöljárók, az idő, igeidők stb.

Minden téma magyarázattal kezdődik meg példamondattal, utána jönnek a feladatok: fordítások, kiegészítős feladatok.

Kb. ennyi.

Szerintem jó könyv, jól használható, bár van, aki hiányolja a megoldókulcsot hozzá.

2011. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!