Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leírná nekem, hogy...

Valaki leírná nekem, hogy miként folyik le a Pannon nyelvvizsga szóbeli része?

Figyelt kérdés

Most készülök menni, és jól jönne minden infó, hogy pl. az irányított beszélgetésnél mi határozza meg a témát, mire kell figyelni. stb.

Előre is köszönöm!!


2011. aug. 10. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én már elég rég voltam, de akkor az elején kihúztam egy feladatlapot, amin rajt volt minden, többek között a szituáció részletes leírása is, volt kb 15 percem felkészülni. Én elég kukacoskodó vizsgabiztost kaptam, abból kiindulva: a leglehetetlenebb kérdéseket is játszd végig magadban a szituáció kapcsán.
2011. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Hány éves vagy? Fiú, lány?


Nos én most januárban szereztem meg a középfokúm szóbeli részét (az írásbelit korábban) és szerintem nem egy nagy ördöngösség, oly sok különbséget nem tapasztaltam a közép- és az alapfok között, szóval ha valaki még mindig egyszerűbb kifejezéseket használ, akkor is megszerezhető a vizsgának ez a része..


A lényeg, hogy amikor bemész, leülsz a vizsgáztatók elé, ők adnak egy papírt amit alá kell írnod (hogy megjelentél) valamint a személyidet is oda kell adnod ami náluk lesz mindaddig mig te nem végzel. Nem tudom hol szeretnél vizsgázni, de én dunaújvárosi vagyok és ezért a főiskolán vizsgáztam. Amikor átadtam a személyimet, adtak egy üres lapot amelyre jegyzetelhettem. Végül pedig húznom kellett egy feladatlapot, amelyen az összes feladat szerepelt tehát:


- Beszélgetés a vizsgáztatóval (hogy megismerjen..)

- Képleírás (2 kép volt, csak az egyikről kell beszélni valamint összehasonlítani a kettőt, megindokolni hogy miért azt választottad, és mi jut arról eszedbe..)

- Szituáció (itt bármi lehet, én pl. a barátomnak kellett mesélni egy wellness hétvégéről, hogy miket lehet csinálni a szálláshelyen, szóval tök jót fogtam ki :D)

- Szövegközvetítés (Van egy angol szöveg, amiről magyarul kell beszélned, tulajdonképpen hogy miről is szól, én speciel erre a feladatra pazaroltam el az egész lapomat :D)


És ha ezzel is megvagy, visszaadják a személyidet és kint megvárhatod az eredményedet.


Még annyit, hogy mikor kihúzod a feladatlapot, kapsz 20 perc felkészülési időt, hátra kell menned, ahol felkészülhetsz és addig mások vizsgáznak, szóval amíg én felkészülgettem, addig egy jó csaj vizsgázott :D


Hogy témát mi határozza meg? Nos ez szerintem a személytől függ aki belép. Pl. én egy 18 éves diák vagyok, és a suliról kérdezgettek, de szóba került a családom és a terveim a nyárra kapcsolatban.. És ha valamit rosszul mondasz, azért igyekezz kijavítani magad mivel nem tudhatod milyen vizsgáztatókkal találod szemben magad.. gyakorolj sokat a magnóra! Páran ott véreznek el..


És ne izgulj, sikerülni fog! :) Majd írd meg, hogy hogyan sikerült! (priviben)


Azt még megkérdezhetem, hogy hol fogsz vizsgázni?


Sok sikert!


18/F

2011. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak megy a privi!! :)
2011. aug. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!