Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A BBC Entertainment csatorna...

A BBC Entertainment csatorna hallgatása hasznos lehet az angol kiejtésem fejlesztésében?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök, a kiejtésem szeretném csiszolni, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy a csatorna kiejtése megfelelő-e (azaz hogy van ugye amerikai meg brit kiejtés). Ez a csatorna melyiket használja? Illetve az helyes a nyevvizsgára?
2011. aug. 11. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
BBC az angol kiejtést.Az is a csatorna neve hogy British Broadcast Corporation.
2011. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A BBC brit csatorna, itt elsősorban a brit akcentussal fogsz találkozni.

Ezzel nem a kiejtésedet tudod fejleszteni hanem a szövegértésedet.

A kiejtést úgy lehet ha ki is ejted, mert ha magadban, a fejedben kimondod az nem ugyanaz, mintha élő szóban is kimondanád, de a kiejtést hallani fogod, és a hangsúlyokra is tudsz összpontosítani.

Tehát fejlődni lehet vele vitán felül.

2011. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De a nyelvvizsgákon melyik akcentust kérik végülis?
2011. aug. 11. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
nyelvvizsgan fogalmuk sincs az acanetusrol, szoval teljesen mindegy. nekik magyar lesz, ami neha nem hasonlit az angolra
2011. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon a nyelviskolák és gimnáziumok, általános iskolák nagy többsége a Brit angolt tanítja. Én a Rigó utcában nyelvvizsgáztam, ott is Brit angolt kértek. (A laboros feladatnál is brit akcentussal beszélt az előadó.) De gyakorlatilag senkit nem érdekelt, hogy angol vagy amerikai kiejtéssel beszélt-e a vizsgázó, az volt a lényeg, hogy a magabiztosság, a nyelvi háttértudás és a stabil szókincs meglegyen. Sok sikert!
2011. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!