Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme megtanulni egy...

Van értelme megtanulni egy nyelvet CSAK BESZÉLNI?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a japán nyelv, meg szívesen megtanulnám, de azokat a jeleket rohadtul nincs kedvem megtanulni, meg szerintem esélyem sincs megtanulni.


Van értelme, ha mondjuk CSAK beszélni tanulok meg japánul?


Ér ez így valamit?


2011. aug. 11. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Van.
2011. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
véletlenül nem vagy anime b*zi?
2011. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, majd vmikor lehet lesz kedvem írni is japánul, de elsőnek beszélni szeretnék megtanulni.

Csak azok a nyelvkönyvek-tanfolyamok amikkel eddig találkoztam, mind az írásra épültek, többségük első leckéje a - na akkor kezdjük a hiraganával -, majd az egyszerűbb írásjelekre épülő mindenféle hülye mondat.

Én jobban szeretnék úgy tanulni, mint pl. angolul, hogy az elején a könnyebb szituációk, bemutatkozás, kaják, iskola-munka. Még ha leírni nem is tudom.

(én nem vagyok animeb*zi)

2011. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is potnosan így vagyok. Kizárólag csak ezsélni szeretnék japánul és egész jól megy. Meglepődtem milyen könnyű. Nagyon sok oldal és könyv foglalkozik csak a japán nyelvtanulás ezen részével. Úgyhogy van értelme.
2011. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írnál pár linket? Én egy utazóknak szánt könyvből tanulgattam csak, az ELO nyelvtanfolyamánál a betűk tanulása miatt elakadtam. Majd azt is szeretném folytatni, csak előbb legyen már egy kis sikerélményem is és érezzem úgy, hogy haladok :D
2011. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy szeretnél japánul beszélni, csak melyik stílusban? Ugyanis 4 nagy stílus van a japán nyelvben, ergó, nem mindegy hogy hogyan beszélsz a barátoddal vagy a főnököddel.

Egy nyelv alapja meg az írásban rejlik, tudom hogy nehéz, de érdemes belevágni.

2011. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenféle nyelvtudásnak van értelme. Persze legjobb, ha kompletten, írásban-szóban is tudsz egy nyelvet, de ha csak szóban (és ha csak alapfokon is), már az is sokkal többet ér, mintha semmit nem tudnál belőle...

Ki tudja mikor lesz rá szükséged az életben, hol tudod majd hasznosítani. Igenis van értelme.

Amúgy szerintem ha szóban tudsz haladni, és van sikerélményed, akkor egy idő után a betűk tanulására is rászánod magad.

2011. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!