Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy történik a telces szóbeli?

Hogy történik a telces szóbeli?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy le van írva sok helyen, de tapasztalatokra vagyok kíváncsi és pontos leírásra.

Először van az a rész amit nem értékelnek..a 2 vizsgázó bemutatkozás stb

A második részben egyedül kell előadni egy prezentációt pl hogy milyen a magyar konyha stb(amik meg vannak adva a honlapon)

A harmadik részben egy szöveget el kell olvasni és arról vitázni. Ezt mikor kapom meg?Mennyi a felkészülési idő és pl milyen szövegek szoktak lenni? Mennyire nehéz?

A negyedik a problémamegoldás. Ebben milyen feladatok szoktak lenni?

És képleírás, vagyis arról való társalgás nincs a vizsgázópartnerrel?:O

Holnap lesz a nyelvvizsgám és halálosan izgulok miatta. Van aki azt mondja, hogy a szóbeli nagyon könnyű, más meg h arra tanult a legtöbbet. Ti hogy vagytok vele? Én félek tőle..bár az az igazság h általában minden vizsgától parázok xD


2011. aug. 12. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:

itt van kb 50 kérdés és 200 válasz ezzel kapcsolatban

érdemes itt is a keresőt használni

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=telc&sbmt=Ke..

egyébként meg feleslegesen izgulsz a TELC és az ECL nem egy nagy durranás egy erősebb alapfokúval megvan a közép

a listening ami húzósabb lehet

2011. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,én is holnap megyek nyelvvizsgázni:)

meg tudnád mutatni hogy hol találtad meg azt hogy,milyen témájú prezentációkat kell/lehet bemutatni?

előre is köszönöm

2011. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lestat_626 ***** válasza:

Szia!

Én tavaly voltam kb. ugyanekkor vizsgázni. Nálam a bemutatkozásnál csak én beszéltem, a másik meg sem szólalt, nem is kérdezték, mert én kibeszéltem az időt. A prezentáció kicsit húzós, ha nem tudsz sokat beszélni magadtól. De azért nem vészes, nyugi. Nálam a vita arról szólt, h volt egy szöveg a kosárlabdáról, meg a sportokról az iskolákban és arról kellett beszélni, h én mit gondoltok, stb. Nem volt nagy szám, offolj nyugodtan, ha akarsz, én is azt tettem. A probléma megoldás nálam az volt, h én meg a párom, hogyan reklámoznánk az országunkat. Vagy vmi ilyesmi. XD Ez volt a leghúzósabb szerintem, a társam nem is értette a feladatot. Amúgy a szóbeli feladatsort megkapod előtte és van 20 perced kidolgozni, kapsz majd papírt meg minden. És bele is nézhetsz, de persze ne onnan olvasd. (ja és a piszkoztot majd le kell adni a végén, de nyugi, az nem számít bele! Csak gondoltam szólok, mert én például bűnrondán írtam és eléggé égett a fejem, mikor beszedték XD)

Remélem segítettem, sok sikert holnap!

Ne izgulj! És MOSOLYOGJ, MIKOR BELÉPSZ! :D

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)

2011. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

"És MOSOLYOGJ, MIKOR BELÉPSZ!"


Ha elől hiányoznak a fogaid, akkor azért ne mosolyogj.

2011. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek (:

11:07-es^^ a prezentációós listához a link : [link]

Sok sikert holnapra(: Te hol vizsgázol?


11:49..köszi aa választ..sokat segítettél :) Ha lesz még kérdésem akk írok.

2011. aug. 12. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hallod a szóbelin mindenkit átengednek telcen...

3szor voltam ott, kétszer angolon egyszer németen, angolon először megbuktam írásbelin, szóbelin akkor se :D, először olyan partnerem volt, aki semmihez sem akart hozzászólni, csak nyökögött értelmetlenül és úgy kellett a szájába adnom a válaszokat a kérdéseimre, és még őt is átengedték, másodjára egy izgulós csajszival voltam, de ő jól beszélt, vele vitáztunk arról, hogy a mai iskolákban nem nevelik megfelelően a gyerekeket, német szóbelin - amitől a leginkább féltem - meg akkora mákom volt, hogy kiszámoltam előre a névsor alapján, hogy ki lesz a párom, utoljára maradtunk szinte, megbeszéltük pontosan hogy mit fogunk kb kérdezni és mondani egymásnak, ugye a szöveget amiről beszélni kell nem tudtuk, meg a szitut de azért nagyjából belőttünk mindenféle lehetséges kategóriát és 100%-ot kaptam német szóbelin... :D Szóval a szóbeli miatt ne izgulj, a nyelvtani rész sokkal nehezebb szerintem.

2011. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lestat_626 ***** válasza:
Azért nem. Egyik ismerősömet nem engedték át szóbelin. :)
2011. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!