Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolban többes másodikban...

Spanyolban többes másodikban is van hím-és nőnem, de ha vegyes a társaság, melyiket használom?

Figyelt kérdés
ha pl. 2 fiú és egy lány van, akkor szétválasztom "ti"-re és "te"-re? vagy hogy?
2011. aug. 12. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyes csapatnál hímnemet használnak.
2011. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi, még annyit hozzátennék, hogy ezt persze így kell érteni:

- ragozásnál: vosotros (fiúk), vosotras (lányok), vosotros (vegyes)

- de a végződések egyébként és általában (pl. vuestro-vuestra) a mögötte álló szótól függnek, nem a személyektől. Ha a szülőknek azt mondod, hogy a "ti lányotok", akkor az vuestra niña, mivel a niña nőnemű, és itt az számít.

- ha azt mondod pl., hogy ők ketten, akkor így: los dos(fiúk), las dos (lányok), los dos (egy lány-egy fiú).

Remélem világos valamennyire, nem magyarázok jól nyelvtant. :) És remélem nem értettem félre a kérdésed, ha igen, akkor bocsi.

2011. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem, egyáltalán nem! sőt, bővebben válaszoltál, így plusz dolgokat tudtam meg. (még nagyon kezdő vagyok, gondolom látszik. :D) nagyon szépen köszönöm! :)
2011. aug. 13. 01:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen! :)

Én sem rég kezdtem el, szóval nem lennék jó "tanár", de azért nyugodtan kérdezz, ha gondod van! :) Mi "spanyolosok" tartsunk össze! ;)

2011. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hú, ezt is nagyon köszönöm! most állok neki a következő leckének. amúgy szimpatikus vagy, hallod-e. :) mi, spanyolosok, tényleg tartsunk össze! :D
2011. aug. 13. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel még én is viszonylag kezdő vagyok, lehet, hogy te is tudnál majd segíteni nekem. :)

Te miből, hogyan tanulsz? (Ha nem bánod, hogy kérdezősködöm. :))

2011. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!