Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanár nélkül lehet...

Magántanár nélkül lehet nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm készült fel magántanárral. A különórák ennyire sokat jelentenének? Miket csinálnak?


Én magántanár nélkül le tudnám rakna a középfokút angolból? Hogyan készüljek rá?

eddig amiket csináltam: online nyelvvizsga teszt kitöltés, audiobook hallgatás könyvvel, film nézés felirattal ( később felirat nélkül is akarok)


Mit ajánlotok még? Szóbelire hogyan tudnék készülni?


2011. aug. 13. 16:24
 1/7 A kérdező kommentje:
És az Oxford Angol Nyelvtan című munkafüzetet is csinálom.
2011. aug. 13. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jártam nyelvtanárhoz anyagi okokból, de sikerült a középfokú angol. A szóbelire (origósra) az 1000 kérdés 1000 válaszból készültem, a magnóra filmeket, meséket néztem angolul, meg a neten hallgattam szövegeket és hozzá feladatokat oldottam meg (van egy ilyen oldal). Az írásbelire (dexam) levélmintákat nézegettem, írogattam magamtól, szövegeket fordítottam és értő olvasás feladatlapokat oldottam meg.
2011. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fel lehet készülni!

A filmnézés, olvasás jó, a nyelvtan nézegetése, esetleg ismerőssel "csevegés", vagy még inkább: keress valami fórumot, és írogass. :)

Kitartást, és menni fog!

2011. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam nyelvtanárhoz, az volt a tudásom, amit addig az iskolában megtanultam, illetve amit otthon készültem. És elsőre meglett a nyelvvizsgám.
2011. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket :)

Én is azért nem tudok magántanárhoz járni, mert nincs pénzünk...szobatársam meg kiosztott, hogy járnom kell magántanárhoz...

Most leszek 10.-es és májusban ( legkésőbb jövő szeptemberben) szeretnék nyelvvizsgázni :)

Az is segít, ha angolul olvasok képregényeket? Mert szerintem én ezzel fejlődtem sokat tavaly :)

2011. aug. 13. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Én felsőfokút tettem le tanár nélkül.


Meglehet, tanulj sokat.

2011. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, segít, sőt! Én azt vallom, hogy a legjobb az olvasás és filmnézés. (Leszámítva persze, ha valaki anyanyelvi közegben tud lenni, de most induljunk ki abból, hogy ez azért nem mindenkinek adatik meg.)

Én is így vizsgáztam le, felsőfokút tettem, és nem volt gond. Szerintem még adott esetben jobb is, mint tanárral a nyelvtant magolgatni. :) Bár lehet, csak én vagyok beoltva a nyelvtani táblázatok ellen. :P

2011. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!