Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » JÓ ANGOLOSOK! Valaki lefordíta...

JÓ ANGOLOSOK! Valaki lefordítaná nekem ezt a pár mondatot angolra?

Figyelt kérdés

Mivel nem angolt tanulok,de most arra lenne szükségem, így szeretném ha segítenétek..ugyanis a google-fordító elég gagyi ahogy elnéztem :S elvileg a múlt időre nagyon kell figyelni.

Ezt kéne lefordítani:


Pénteken reggel 9 órakor ébredtem fel. Reggeliztem , majd segítettem anyukámnak ebédet főzni. Amikor végeztünk, megebédeltünk. Kitakarítottam a szobámat. 2 órakor eljött a barátnőm, Brigi. Karkötőket csináltunk , számítógépeztünk , beszélgettünk. Fél 6-kor elmentünk sétálni. Találkoztunk Bencével, aki jött velünk, majd elmentünk Mátéhoz. 8 óra felé eljöttünk hozzánk . Rendeltünk pizzát, majd megérkezett a többi barátunk. Miután megettük a pizzát , kimentünk a sportpályára. Leültünk a lelátóra, és néztük a hullócsillagokat. Éjjel mentem haza, lefeküdtem az ágyamba és aludtam.


Szombaton délután ébredtem fel, körülbelül fél 1-kor. Ebédeltem, majd elkezdtem az angol házifeladatot. Megfürödtem és megmostam a hajam. Utána megszárítottam a hajam, és kivasaltam. felöltöztem, és elindultunk Erikát fel köszönteni. Elmentünk hozzájuk, odaadtuk az ajándékokat,majd elindultunk egy tápióbicskei étterembe. Nagyon finom volt a vacsora. Majdnem 10 óra volt, amikor elindultunk haza. Hazavittük Erikáékat, majd hazajöttünk. Itthon még számítógépeztem egy kicsit, aztán lefeküdtem aludni.



Vasárnap anya felébresztett fél 11-kor. Reggeliztem, majd folytattam az angol házifeladatot. Segítettem anyának a főzésben, majd megebédeltünk. Ebéd után tévét néztem, és számítógépeztem. Délután telefonált brigi,hogy menjünk ki a focimeccsre a sportpályára. Fél 5-kor eljött értem, és kimentünk a meccsre. Szurkoltunk Nagykátának, és nyert a csapatunk. 7 órakor hazajöttem, vacsoráztam, és megfürödtem. Ezután számítógépeztem,majd éjfél körül lefeküdtem aludni.


Előre köszönöm !


2011. aug. 14. 13:42
1 2
 1/12 tetro ***** válasza:
50%
8ezer + Áfáért megcsinálom
2011. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon segítőkész vagy ;)
2011. aug. 14. 13:47
 3/12 tetro ***** válasza:
you're welcome :)
2011. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerinted fog neked bárki ingyen dolgozni? A fordítás is munka!
2011. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem túl sürgős, akkor lefordítom és holnap délelőtt elküldöm e-mailben, ha így jó neked. Csak légyszi írd le az e-mail címedet!!! :)
2011. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pár mondat... :D
2011. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nah aki lefordítja az ilyen miatt nem kapnak elég munkát a fordítók -.-
2011. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy kellene, hogy Te lefordítod, ahogy tudod, utána megkérsz valakit, hogy javítsa ki a hibáidat/hiányosságaidat.

Ebből így semmit nem tanulsz.

2011. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

lusta vagy megcsinálni a feladatot?



Pénteken reggel 9 órakor ébredtem fel. Friday I woke up at 9. Reggeliztem , majd segítettem anyukámnak ebédet főzni. I ate breakfast after that I helped my mother to cook lunch. Amikor végeztünk, megebédeltünk. Then we ate lunch. Kitakarítottam a szobámat. I cleand my room. 2 órakor eljött a barátnőm, Brigi. Brigi my friend came at 2. Karkötőket csináltunk , számítógépeztünk , beszélgettünk. We made bracelets, played on the computer and talked to each other. Fél 6-kor elmentünk sétálni. At 5:30 we went for a walk. Találkoztunk Bencével, aki jött velünk, majd elmentünk Mátéhoz. We met Bence who walked with us then we went to see Maté. 8 óra felé eljöttünk hozzánk . We came back to my home arond 8 pm. Rendeltünk pizzát, majd megérkezett a többi barátunk. We ordered pizza then our other friends came by. Miután megettük a pizzát , kimentünk a sportpályára. We ate pizza then went to the sportfeld. Leültünk a lelátóra, és néztük a hullócsillagokat. We sat on the grandstand to watch falling stars. Éjjel mentem haza, lefeküdtem az ágyamba és aludtam. I went home late night to lay on my bed and slept for long.


Szombaton délután ébredtem fel, körülbelül fél 1-kor. I woke up Saturday afternoon around 1:30 pm. Ebédeltem, majd elkezdtem az angol házifeladatot. I ate my lunch then I asked people on GyK.hu to write my English homework. Megfürödtem és megmostam a hajam. I bathed and washed my hair. Utána megszárítottam a hajam, és kivasaltam. Then I dried my hair and straightened it. felöltöztem, és elindultunk Erikát fel köszönteni. I dressed up and we went to greet Erika. Elmentünk hozzájuk, odaadtuk az ajándékokat,majd elindultunk egy tápióbicskei étterembe. We went to them to give some presents to her then we set off to a restarurant in Tapiobicske. Nagyon finom volt a vacsora. The dinner was very delicious. Majdnem 10 óra volt, amikor elindultunk haza. It was almost 10pm when we took off to go home. Hazavittük Erikáékat, majd hazajöttünk. We went to drop off Erika at her home and we also drove home. Itthon még számítógépeztem egy kicsit, aztán lefeküdtem aludni. At home I switched on my computer to surf on the internet then I went to sleep.



Vasárnap anya felébresztett fél 11-kor. My mother woke me up at 10:30 am on Sunday. Reggeliztem, majd folytattam az angol házifeladatot. I ate breakfeast and started to finish my English homework. Segítettem anyának a főzésben, majd megebédeltünk. I helped my mother to cook lunch then we ate Ebéd után tévét néztem, és számítógépeztem. After lunch I watched tv and plyayed on the computer Délután telefonált brigi,hogy menjünk ki a focimeccsre a sportpályára. In the afternoon Brigi called and asked me to go with her to see the football match on the field.Fél 5-kor eljött értem, és kimentünk a meccsre. She came for me at 16:30 pm and we went to see the match. Szurkoltunk Nagykátának, és nyert a csapatunk. We jittered to Nagykáta, they won. 7 órakor hazajöttem, vacsoráztam, és megfürödtem. At 7 pm I came home, ate dinner and bathed. Ezután számítógépeztem,majd éjfél körül lefeküdtem aludni. Then I played on the computer and arond midnight I went to sleep.


Thank you for letting me do your homework. :D

2011. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

„Pénteken reggel 9 órakor ébredtem fel. Friday I woke up at 9.”

Helyett

On Friday I woke up at 9 o’clock.


„Reggeliztem , majd segítettem anyukámnak ebédet főzni. I ate breakfast after that I helped my mother to cook lunch.”

Helyett

I had breakfast, then I helped my mother to make lunch.

„ate breakfast”, „cook lunch” magyarul fonetikusan helyes, de az angolok ilyet nem használnak. „After that” szintén nagyon ritkán, mondat közben meg szinte soha, inkább nagyobb egységek, bekezdések elején.


Amikor végeztünk, megebédeltünk. Then we ate lunch.

Helyett

„When we finished it, we had lunch.”

Amit te írtál is jó, ha csak egy mondatról van szó (azon kívül, hogy HAD lunch, nem ATE lunch), de így összefüggésben van a többi mondattal is.


Kitakarítottam a szobámat. I cleand my room.

Helyett (bár ez gyanítom csak elírás)

„I cleaned my room.”


2 órakor eljött a barátnőm, Brigi. Brigi my friend came at 2.

Helyett

„At 2 o’clock my frined, Brigi came over.”


Karkötőket csináltunk , számítógépeztünk , beszélgettünk. We made bracelets, played on the computer and talked to each other.

Talked to each other helyett: chatted with each other.


Fél 6-kor elmentünk sétálni. At 5:30 (half past five) we went for a walk.

Tökéletes!


Találkoztunk Bencével, aki jött velünk, majd elmentünk Mátéhoz. We met Bence who walked with us then we went to see Maté.

Helyett

We met Bence, who came with us, then we went to Máté.


8 óra felé eljöttünk hozzánk . We came back to my home arond 8 pm.

Helyett

We came back to home around 8 o’clock.

Around 8 pm ilyet nem mondanak…


Rendeltünk pizzát, majd megérkezett a többi barátunk. We ordered pizza then our other friends came by.

A came by az csak olyan beugrik rövid időre, inkább arrived.


Miután megettük a pizzát , kimentünk a sportpályára. We ate pizza then went to the sportfeld.

Sports-ground, vagy simán court nem sportfeld. És ate THE pizza.


Leültünk a lelátóra, és néztük a hullócsillagokat. We sat on the grandstand to watch falling stars

Jó ez is teljesen, de pontosabb fordítás lenne: and watched the falling stars.

De jó ez is :)


Éjjel mentem haza, lefeküdtem az ágyamba és aludtam. I went home late night to lay on my bed and slept for long.

helyett

I went home at night (late minek?), I went to bed and fell asleep (for long minek?).


aaaaaa tovább nincs kedvem. Amúgy nem kötekedni akarok, csak ha már itt van, legyen itt helyesen :D

2011. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!