Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok ilyen jellegű...

Ajánlanátok ilyen jellegű angol könyveket nekem?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, h befejeztem a gimit és fősulin ha jol tudom, már csak a fő nyelvet fogom tanulni, ami nekem a német. Viszont nagyon szeretnék tovább tanulni angolul. Gimiben volt már egyébként, heti 1-2 óra, mikor hogy :) Tudnátok nekem olyan könyveket ajánlani, amivel tovább tudom bőviteni a szókincsem, jobban megtanulok angolul? Gondolok itt olyasmikre, mint pl regények (akár röviditett változat), de egyszerűbb, érthetőbb szöveggel olyanok számára, akik nem olyan rég tanulnak angolul. Ha vki ismer ilyenekt, irja le, megköszönném :)
2011. aug. 15. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj be a legközelebbi Alexandrába vagy Libribe(ajánlom szíves figyelmedbe a Nyugatin található Alexandra könyváruházat), ott több sorozat van, talán legismertebb a Penguin books, ami kifejezetten a szókincsre épít. Minél magasabb a szint, annál több szót használ a regény. Ezek általában jól ismert regények rövidített, egyszerűsített változatai.
2011. aug. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Oxford Bookworms könyvei is ilyen könnyített olvasmányok. Szerintem nem szükséges, hogy megvedd a könyveket. Én könyvtárból kölcsönzöm, pont azért, mert rövidek, hamar átolvasssa, áttanulgatja az ember.

Interneten is vannak letölthető, angol nyelvű e-book-ok.

Ajánlanám ezen kívül, hogy nézz angolt TV-t, vagy nézz, olvass angol híreket, pl. az interneten.

Ajánlom ezen kívül az 5 perc angol hírleveleit. [link]


A felsőfokó intézményekben nem nagyon foglalkoznak a nyelvtanulásoddal, hogy melyik nyelvet akarod tanulni, azt szerintem te döntheted el. A nyelvvizsga az persze elvárás, de ezért neked kell tenned a legtöbbet: önszorgalom, tanfolyam, magántanár,...

Jó tanulást!

2011. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én anno a Harry Potterekkel kezdtem. :) Ehhez persze akkor még az kellett, hogy kívülről fújjam őket magyarul. :)

Szerintem te is olyat válassz, amit már ismersz, és szeretsz. Úgy egyszerűbb megérteni, nem kell folyton szótárazni. :)

2011. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!