Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » At the café vagy in the café?

At the café vagy in the café?

Figyelt kérdés

Since I've heard 'You Need Me, I Don't Need You' on MTV at/in the Café Jereván, I can't stop listening to it.


Mit javítanátok még rajta?


2011. aug. 19. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem in the café. Más hiba nincs benne.
2011. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
in the café-mert ez gondolom a műsor v mi címe.
2011. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem at, de várjunk meg egy harmadikat...
2011. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neeem. Magyarán: Amióta meghallottam a 'You Need Me, I Don't Need You' számodat az MTV-n, a Jereván Presszóban, azóta nem tudom nem hallgatni.
2011. aug. 19. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:

at (in akkor lenne, ha magára az épületre utalnál, de ez az egész "intézmény" akar lenni, gondolom), és névelő nélkül mondanám

másik probléma a present perfect...

az addig OK, hogy a since miatt megszólalt a kis "csengőd", de a since után közvetlen egy időpont jön, ami óta.... (itt: amióta meghallottad, azóta...), tehát pont ezt a mondatrészt nem tenném present perfectbe.

Pl.

It's been a long time since I last saw you. (persze mondanak ilyet is: It's been a long time since I've heard from you, de ennek értelme: régóta NEM hallottam felőled, a Te mondatodban pedig nem vmióta nem kapni hírt, hanem egyszeri "meghallás"-ról van szó...)

Tehát én inkább így mondanám:

Since I heard 'You Need Me, I Don't Need You' on MTV at Café Jereván, I can't stop listening to it.

vagy

I can't stop listening to 'You Need Me, I Don't Need You' since I heard it on MTV at Café Jereván.

2011. aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!