Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Goethe, ÖSD vagy TELC? Mik a...

Goethe, ÖSD vagy TELC? Mik a tapasztalatok, milyenek a vizsgáztatók? Elsőre sikerült a vizsga, milyen fokon, mennyit készültél? Mihez kellett? A kérdések vonatkoznak bármilyen nyelvvizsgára.

Figyelt kérdés

Nekem szakmai nyelvvizsga kell a diplomához, de elfogadják az általános felsőfokot, így gondoltam talán jobban megérné felsőfokúzni. Egynyelvűt szeretnék tenni, mert talán külföldön is próbálkoznék a munkavállalással. B1 szinten állok, nyáron kezdek egy felkészítő tanfolyamot és majd ott kiderül "alkalmas" vagyok-e a C1-re :)

Ha tudtok, tanácsokat is szívesen fogadok a felkészüléshez :) Októberben lenne a szakami, de akár decemberig is húznám, ha megérné :)

Köszönöm szépen!


2009. ápr. 15. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a Goetheről és a ECL-ről tudok nyilatkozni/tudom h a kérdésben telc szerepel:) /.

Goetheből voltam közép és felsőfokon is, mindkettő sikerült, nekem nincs semmi negatív tapasztalatom sem a vizsga anyagával, sem a módszerekkel. Én korrektnek éreztem. Angol felsőfokon voltam ECL komplexen és rigós szóbelin, mindkettő sikerült. Viszont az ECL sokkal kellemesebb volt. Én gimiben csináltam őket, szerettem angolt és németet is bár utóbbit kevésbe, a felkészülés háát.. :) A Goethénél arra emlékszem, hogy épp egy szalagavató napjára tették és ezért nagyon mérges voltam. Igazából nem stresszeltem túl, mert tényleg nagyon szerettem mindkettőt. Felkészüléssel kapcsolatban, én angolból készítettem fel vizsgára diákokat. Szerintem fontos:

szóbelihez: szókincs, kicsit nehezebb ritkábban használt szavak, szófordulatok nagyon meggyőzőek tudnak lenni, a megadott témákat átgondolni fejben egyszer legalább

írásbelihez: az adott vizsga feladattípusait begyakorolni, ha levelet kell írni akkor ott is vannak szép kifejezések amiket ha beleírsz akkor nagyon fognak örülni:) Nyelvtant a tanfolyamon úgyis megtanítják nagyjából. Szövegértés és a hallott szövegértése pedig szintén gyakorlás kérdése.

Szerintem próbáld meg mindenképpen amelyiken magabiztosabbnak éreznéd Magad, én a felsőfokot választanám. Remélem tudtam segíteni.:)


Sok sikert hozzá!

2009. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Küszönöm a választ! Megkérdezhetem melyik városban csináltad őket? Irigyellek, hogy angol és német felsőfokod is van, nekem is minden álmom.. :)
2009. ápr. 16. 00:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi a késői válaszért, én Győrben csináltam a németet. Neked is meglesz biztosan, nem kell tőle tartani :) Ha akad még kérdésed szívesen segítek.

Addig is jó tanulást, készülést :)

2009. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!