Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan angol-magyar...

Létezik olyan angol-magyar vagy magyar-angol szótár program, ami monoton felmondja saját magát?

Figyelt kérdés
Sürgősen kellene nagy mennyiségű angol szót tanulnom, és nem tudom hogy csináljam, csak ez jutott eszembe... :)
2011. aug. 23. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Sürgősen kellene nagy mennyiségű angol szót tanulnom, és nem tudom hogy csináljam"


A szókártyás módszernél nincs hatékonyabb, ez tudományos tény.

2011. aug. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az milyen?
2011. aug. 24. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Cetlik egyik oldalára felírod az angol szót, a másikra a magyar szót. (vagy: lehajtható fület csinálsz cetliknek, és a zárható részen van az angol szó).


Először elolvasod az összes szót, megpróbálod megjegyezni.


Másodszor: kupacba (1. kupac) teszed a cetliket, aztán sorra veszed őket, a magyar oldalukat nézed csak. Megpróbálod kitalálni az angol szót. Ha sikerül, a cédulát a 2. kupacba rakod. Ha nem sikerül, átteszed a 3. kupacba. Egy idő után elfogy az 1. és marad a 2. meg a 3. A 3.-at ugyanígy átnézed. Amelyiket nem tudod, megy a 4.-be, amelyiket tudod, megy a 2.-ba. És így tovább egészen amíg csak a 2. kupac lesz.


Másnap ugyanez elölről (a 2. kupacot visszaminősíted 1.-vé).


Lehet bonyolultabban is csinálni, de ez az alaplépés.


Fáradságosabb és primitívebb módszer újra és újra megpróbálni leírni a szavakat egy szótárfüzetbe a magyar megfelelőik mellé és akkor befejezni, amikor mindet sikerül.


Kártyákkal napi 1 óra (igen verejtékes) munkával napi 20-50 szót meg lehet tanulni (egy középfokú nyelvvizsgához elég 4000 szó). Amit megtanulsz 1-2 nap alatt, annak kb. felét elfelejted. Ha egy adott szócsoportot (néhány száz szót) 5-10 napon át gyakorolsz, akkor a felejtés 1-2 éves távon kisebb, max. 20-30% körüli.

2011. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 24. 16:19
 5/5 anonim válasza:
100%

Szótanító hanganyagot Relaxa tartalmazza, de a lecke részeként, nem egy adott cd-n külön. (Külföldön dolgozom, eddigi Relaxáim= 1995: angol, 2005:német, 2008: spanyol, most a franciának állok neki.

Tehát

1. Relaxa.hu ÖSSZES NYELVCSOMAGJA útközben fülhallgatón napközben, naponta 1 lecke könyv mellett olvasva.

2. Agykontroll: Tökéletes memória CD/kazi

Villámolvasás (Györben Pétercsák Maximnál végeztem,kitűnő tanulási technikák vannak benne, nemcsak villámolvasás)

3. Szópingpong: szótárfüzetbe kiírod pl. wine-bor.

KÖZBEN mondd ki: wine-bor bor-wine.

Köv.szó pl: island-sziget sziget-island

Ha betelt oldal, egészet olvasd fel, magyar szó-angol szó, angol szó-magyar szó. Következő szó. Egyszerre olvasd és mondd, így rögzül. Eddig a szötárfüzetben felülról lefelé olvastad-mondtad ki a szavakat, most kezdd olvasni-kimondani alulról fölfelé a szópingpongot. GYORSABB, mint szókártya. (4 nap alatt fogadásból 1000 spanyol szót így tanultam meg és nyertem 1 üveg pezsgőt.)

A szópinpongot orvosi latin tanulása kzben találtam fel, ott magolni kellett a szavakat százasával.

Gyors és sok sikert!

2013. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!