Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tehetek úgy francia érettségit...

Tehetek úgy francia érettségit ha nem iskolában hanem magánúton tanultam 4 évig?

Figyelt kérdés
Sajnos franciát nem tanítanak az iskolánkban de régebben magántanárral elkezdtem a franciát és van olyan nyelvismeretem mint egy olyannak aki 4 éve tanulja.Lehetséges hogy tegyek belőle érettségit?
2011. aug. 26. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

nem

legalább két évet tanulnod kell iskola rendszerű oktatásban

2011. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ausonia ***** válasza:
45%

szerintem jobban jársz a nyelvvizsgával.

nálunk mondjuk régen lehetett olyan nyelvből is érettségizni, amit a suliban nem tanítottak.de ez 2005-ben volt, most nem tudom, hogy van.osztályfőnök biztos tudja.

2011. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak osztályozó vizsgát kell tenned, hogy bizonyosan rendelkezel azzal a tudással, hogy megírj egy érettségit. Kérdezd meg az osztályfőnöködet, ill. más tanárokat is a biztonság kedvéért :)

Mellesleg a legrosszabb esetben is, be kell menni a kormányhivatalhoz, ott jelezni hogy jelöljenek ki neked egy iskolát ahol megíratják veled, és ebben az esetben szerintem vizsgadíjat is felszámolnak (ami olyan 17-24e ft között lehet, nemtudom pontosan mennyi).

2011. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De csak akkor van értelme a francia érettséginek, ha olyan szakra akarsz menni továbbtanulni, ahol beszámíthatják ezt a tárgyat, és esetleg más tárgyból nem tudnál ilyen eredményt összehozni.
2011. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos, hogy kell, lehessen tenned. Vagy mi van az alábbi esetben:

Ezelőtt néhány évvel érettségiztem. Angol-német nyelvet tanultam. De most szeretnék francia szakra menni, ahol ugye követelmény az emelt szintű érettségi...


Szerintem is lehet, hogy először különbözeti vizsgákat kell tenned, és ha azok sikeresek, akkor mehetsz az érettségire.

2011. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.én is gondolkodom h romanisztikára menjek csak ugye nem tanultam suliban ....
2011. aug. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!