Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövöre leszek 9.-es és elég...

Jövöre leszek 9.-es és elég jó vagyok németből már 4éve tanulom és jövö nyáron szeretnék nyelvvizsgázni belőle és mi lenne jobb nyelvtanfolyam vagy különtanár mi a hasznosabb és van valami ajánlatotok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megy akkor magántanár néhány hónapig, utána ECL nyelvvizsga :)

A csoportos tanulás sztem nem elég hatékony, tiszta pénzkidobás...

2009. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha különtanár foglalkozik veled, az csak rád fog figyelni, érezni fogja mit kell gyakorolni, látja majd mi az erősséged. Ő majd eldönti melyik nyelvvizsga lesz számodra a legmegfelelőbb.. Én egynyelvűre mentem, abban nincs fordítási rész, és célnyelven teszik fel a kérdést és az utasítást. Ez csak a levélírésnél kellemetlenebb, mert nagyon oda kell figyelni mit írnak és mit kell neked kihangsólyoznod. De ne ijedj meg, általában normális témák vannak :)

a kétnyelvű nyelvvizsgáknál van fordítási feladat, az utasításokat viszont magyarul írják és neked is magyarul kell válaszolnod. Van ahol közvetítési feladat is vár, magnón hallasz német - magyar párbeszédet, az egyik németül beszél, azt le kell írnod magyarul, majd a másik mondja magyarul, azt németül kell leírnod.

Ezeket azért írom le, hogy valamennyire tisztában legyél velük, mert én annó nem tudtam hogy is működik, milyenek vannak és a tanár sem értett hozzájuk.. Mindegy, azért kisült egy TELC

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok!

Egyébként lehet, hogy túl korai lenne még neked a nyelvvizsga, nem? A szóbeli tételek miatt gondolom.. Nézz a neten próbavizsgákat, ha meg tudod csinálni,menj vizsgázni! :)

Sok sikert

2009. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Idén nyáron szeretnék felkészülni én is a nyelvvizsgára. Különtanárhoz fogok menni, mert mint ahogy az első is írta, jobban fel tudja térképezni a tudásomat és így rá tudunk menni az olyan részekre amik kevésbé mennek.


A nyelvtanfolyamok nagy részével az a baj, hogy hiába hirdetik így kis létszám, úgy kis létszám, 2 hét alatt felkészítünk a vizsgára...MESE. Eddig minden ismerősöm erősen megjárta, hogy jelentkezett és azért nem olcsóság.


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen különtanárt javaslok. A csoportos nyelvtanfolyamokon nem lehet egy emberre koncentrálni. Ha nem találsz a közeledben valakit, javaslom nézz körül a net-en. A legkényelmesebbek és leghatékonyabbak az online órák, net-en keresztül. Nincs időveszteség, nem kell utazni és rengeteg anyag, hanganyag stb. áll rendelkezésre.
2009. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!