Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanári oklevéllel rendelkezem...

Tanári oklevéllel rendelkezem nyelvvizsga nélkül, de nem taníthatok!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elvégeztem a főiskolát és nyelvvizsga hiányában csak oklevelet kaptam. Dolgoztam is mint óraadó egy szakiskolában, de most közölték velem, hogy mivel nincs meg a nyelvvizsgám, így csak egy évig taníthatok utána már nem!

Ez valóban igaz lenne?

Néztem erre vonatkozó törvényt, jogszabályt de nem találtam.

Tud ebben valaki segíteni? Köszönöm előre is.


2011. aug. 26. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Simán el tudom képzelni, hogy a közalkalmazotti kinevezéshez kell a keményfedeles diploma. Annak a hiánya lehet a gond, nem a nyelvvizsgáé, csak hát a kettő összefügg.
2011. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Tehát nincs meg a diplomád. Miért taníthatnál? Mi a kérdés?
2011. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon diplomát csak az szerezhet, akinek nyelvvizsgája van. Tehát Te nem vagy diplomás pedagógus. Az állás betöltéséhez viszont diploma kell. Ennyi. Régebben sokan nyelvvizsgáztak lováriból, mert az könnyű, így könnyen meglett a vizsga. Manapság már - pont ezért- nem fogadják el.
2011. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs diplomád, miért várod el, hogy taníthass?


A diploma feltétele a nyelvvizsga.

Nem teljesítetted a feltételeket, örülj, hogy kaptál 1 év haladékot, ennyi idő alatt igazán pótolhattad volna (ha már a fősuli alatt nem foglalkoztál vele).

2011. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nekem van egy ismerősöm aki szintén végzett de ugyanígy nincs nyelvvizsgája ám alkalmazzák főállású tanárként...a korlátozás annyi hogy nem érettségiztethet

ja és a mi iskolánkban pl mindenkinek egy vegyész tanította a kémiát,jó szakember volt de hívatalosan nem volt tanár így egy olyan tanár érettségiztetett aki szintén az iskola alkalmazásában ált(fizika,kémia szakos)de kémiát speciel nem tanított senkinek

2011. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Bocs, de ezen nagyon fel tudom húzni magam, ha vki azon rinyál, hogy a nyelvvizsga miért feltétele a diplomának.

Nálunk 90% már gimiben megcsinálta. Én sem kaptam felmentést egyetemen semmiből, azzal az indokkal, hogy túl hülye vagyok hozzá. Ha nem megy, akkor ennyi. Nem kötelező mindenkinek diplomásnak lennie.

2011. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tom Benko ***** válasza:

Elméletileg taníthatsz, mivel az oklevél a tanulmányi kötelezettséged elvégzését igazolja. érdemes lenne valaki munkajogászt megkérdezni azért, lehet, hogy ő pontosabb választ tud adni.

Valószínűbb azonban, hogy hogy szűk az órakeret, már nem gazán férsz bele, így, mivel szerződéses vagy, nem kinevezett, a te óráidat könnyebb szétosztani, mivel egy szerződést csak nem kell meghosszabbítani, míg a kinevezés esetén a felmondást indokolni is kell (kivéve a közös megegyezést).

Az egy év alatt meg izmozz rá a nyelvvizsgára, meg lehet csinálni, utána már szinte azonnal megkapod a diplomát. Arra reagálva kiderül, mi a valós helyzet.

2011. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

80% azért valami igazság van a rinyálásokban(hát igen míg valakinek nincs meg addig rinyál,mikor meg megvan azon háborog más miért rinyál)

ha belegondolsz:az egyetem miért vár el olyan tudást amit nem ő tanított meg a hallgatóinak

teszem azt mit szólnál ha holnap kitalálná valaki hogy jogsi kell a diplomához -hámer manapság hogy nézne ki hogy egy karriert befutni vágyó egyén nem tud vezetni

vagy feltétel lenne hogy aki nem nyom ki mittudomén 90kilót fekve az ne kapjon diplomát mert hogynézne ki ha nyeszlett gnómok futkároznának itt diplomával a kezükben....

nézzük a másik oldalt is

2011. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
A nyelvoktatás sztem mindenhol kötelező már általános iskolában (rosszul tudom?). Legyen mondjuk 4 év általános iskolában, 4 év középiskolában. Kinek nem elég 8 év + min. 3 év felsőoktatás 1 db középfokú nyelvvizsgához??? Akkor ennyi erővel érettségizni se kelljen a felvételihez, mert miért vár el az egyetem olyan tudást, amit nem ő tanított?
2011. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

Nincs "másik oldal"

Nyelvtudás, számítástechnikai tudás inkább készség, akármi a szakmád, valamennyire muszáj tudnod. Ez sokszor a további szakmai fejlődéshez is kell.


És nem szeretném, ha a gyerekemet olyan ember tanítaná, aki még egy nyelvvizsgát se tudott összehozni.

2011. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!