Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindenhol ilyen rossz a német...

Mindenhol ilyen rossz a német oktatás? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy állandóan olvasom itt a kérdéseket, hogy ennyi év alatt nem csináltunk, nem tanultunk semmit németből, megjegyzem velem is ez a helyzet, több éve tanulom az iskolában de hol a tanárt nem érdekelte, hol újrakezdtük...
2009. ápr. 18. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Általános iskolában nálunk nagyon rossz volt a német "oktatás". 6 évig tanultam általánosban, és amikor középiskolába mentem, még azt sem tudtam, hogy mit jelent az "ist". Azt hittem én vagyok a hülye, de aztán középiskolában olyan jó tanárt kaptunk, hogy símán letettem a középfokú nyelvvizsgát, és rájöttem, hogy általánosban a tanár volt sz.r.
2009. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én ugyan nem vagyok németes, de a sulimban mind a 3 nyelv (angol, spanyol, német) oktatása kritikán aluli

én angol és spanyol órákon ültem, addig amíg több százezer forintos tanfolyamok elvégzése után le nem érettségiztem belőlük és idén már nem jártam be

második nyelvesek (spanyol és német) a köszönésen kívül sokat nem tanultak a 4 év alatt, az órákon semmi nem történik, mindenki beszélget, zenét hallgat, házit másol, alszik, gitározik, szivatja a tanárt vagy amihez épp kedve van..

az első nyelves angolosok 12 év tanulás után most mind mentek nyelvvizsgázni, hogy legyen felvételipontjuk és mind megbuktak, akik nem tanultak máshol

sajnos ilyen a nyelvoktatás színvonala :S

2009. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

érdekesek voltak az eddigi válaszok,mert nekem szerencsére ellenkező tapasztalataim vannak..

általánosban nagyon jó alapokat kaptunk nyelvtan szempontjából,így gimiben ebből a szempontból sok újat nem hallottam,viszont a szókincsemre rá kellett feküdnöm,gimiben az első két évben kaptunk egy nagyon szivatós tanárt,utáltam is a németet,de harmadikban másik tanárunk lett,és egy év alatt hatalmas tudásra tettünk szert(szerintem)most így gimi utolsó évében,megvan az előrehozott német érettségim,és a nyelvvizsgám...

de persze ez nyilván mindenhol másként alakul..

2009. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem szuper tanárom volt - általánosban. Amikor gimibe kerültem, beraktak egy rakás olyan diák közé, akik alig tudtak németül :/ Ezért aztán én is felejtettem valamennyit, de így is csak aludnom kell az órákon. Elég unalmas... Amint tudom, leteszem az előrehozott érettségit, meg a nyelvvizsgát :D
2009. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!