Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 10 hónap alatt meg lehet...

10 hónap alatt meg lehet tanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Intenzív nyelvtanulásra gondolok.
2011. aug. 29. 22:45
 1/7 anonim válasza:
63%
Ha van alapod amire tudsz építeni,akkor akár 1-2 hónap alatt is el tudsz érni egy középfokú szintet. :)
2011. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
63%

Igen ha minden nap foglalkozol vele 3-4 órát és ezenkívül nézel olyan filmeket vagy sorozatokat amiket szeretsz, akkor meg lehet tanulni 10 hónapnál kevesebb idő alatt is, persze nem felsőfokon csak középfok. De legelőször szókincset fejlessz. Ha angolul akarsz tanulni, akkor az 5perc angolnak most jelent meg egy jó könyve ahol tematikusan végigmennek azon a szókincsen, amivel hétköznap elvagy és ez a középfokra is elég (k. 4500-5000 szó). Ha pedig nézed a sorozatokat akkor az felirattal nézd, de ne magyarul, hanem a film eredeti nyelvén.

Nekem ez bevált és 6 hónap után lett egy 97%-os középfokú nyelvvizsgám. De nagy kitartás kell hozzá a 3.-4. hónapban nekem is nagyon nehezen ment. :-)

2011. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha most egy rendesen megtanult, közel anyanyelvi szintű szintre gondolsz akkor csak azt tudom modani, hogy LOLNO.


Ha középfokúra, akkor van rá esélyed, (bár azért, ahhoz kis érzék is kell), de akkor tényleges komolyan kell tanulnod, plusz a szabadidődbe is beiktatni. (igazából csak megerősítem a 2dik választ)

2011. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Középfok könnyű nyelvből kb. 500 munkaóra jó módszerrel és nagy intenzitással. 2-3 hónap alatt meg lehet tanulni egy ilyen nyelvet. A felsőfokra számolj 2-3-szor ennyi időt, a profi szintre még 2-3-szor annyit.
2011. aug. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes, hogy én pár nappal ezelőt 6 hónapos határidővel kérdeztem ezt, és nem kicsit hülyének néztek, leoltva, hogy mit gondolok én...


Itt pedig alappal 2-3 hónapról beszéltek...


Akkor most melyik az igaz?



Kkérdező, MELYIK nyelvet akarod megtanulni?

Kínait, arabot vagy az angolt?

Mert ugye aki középfokra megtanulja a kínait, arabot, az profi... :D

2011. aug. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 07:14


2-3 hónap, ha reggeltől estig nyelvet magolsz. Megoldható. A kérdező nem mondta, hogy nincs átlagon felüli munkabírása és fanatikus lelkesedése.


És könnyű nyelvről beszéltem, nem az arabról.

2011. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Norvégra gondoltam.:)
2011. aug. 30. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!