Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga jobb? Az...

Melyik nyelvvizsga jobb? Az Euro vagy a BME?

Figyelt kérdés
Angol középfokúra készülök az osztálytársaimmal együtt. 10-esek vagyunk.
2011. szept. 2. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, attól függ, ki, melyik feladatban jobb...

Nkem pl. "Rigó utcai" van.

2011. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan egyénfüggő, h mi az erősséged. Nekem KITEX van, idegenforgalom. Szerintem nem annyira nehéz ez a típusú vizsga. De neten utána tudsz nézni a nyelvvizsgáknak és annak, h hol milyen feladatok vannak. Azután már könnyebb a választás.
2011. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

11.-ben mentem EURO-ra, szerintem nagyon jó, diákközpontú és nem szivatnak szóbelinél sem, velünk nagyon rendesen voltak, ajánlom! Nézzétek meg a feladatokat, a típusokra rá lehet készülni.


Sok sikert, 19L

2011. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. tapasztalatokat is írhattok ha voltatok valamelyiken.
2011. szept. 3. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval én a KITEXEN voltam, ahogy említettem. De ez szakmai nyelvvizsga. Az írásbeli nem volt nehéz szerintem. Nem annyira a nyelvtanra mennek rá. A levélírás se vészes. A magnó... hát igen. Ez nem a legkönnyebb, de ki lehet fogni olyat amit értesz, bár sztem ez minden nyelvvizsgán így van. Szóbeli se gáz ha készülsz, akkor nem ér váratlanul semmi.
2011. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miben vagy jobb. Ha a nyelvtanod jó, akkor az Origo-s például egyszerűbb lesz. Az Euro az egy összetett nyelvvizsga, amolyan mindenből egy kevés. Ha a maximumot akarod kihozni magadból, akkor lehet, hogy az Euro-s lenne a legjobb.


Viszont azt azért érdemes megjegyezni, hogyha erős középfokú tudásod van, akkor akármelyiken simán átmész. És nektek elvileg ez a célotok. Nagyon távol áll egymástól a középfokú 60 százalék és a középfokú 100%, ez tuti. Magabiztos tudással menjetek. Leginkább a szavakkal és kifejezésekkel szokott baja lenni az embereknek. Arra nagyon feküdjetek rá. Még egyszer mondom, nem a nyelvvizsga típusával, hanem a tudással érdemes inkább kalkulálni.

2011. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én BME-n voltam középfokon nemrégiben. Az írásbelinél a nyelvtanra nagyon rámennek, és azt tudnod kell, hogy kétnyelvű az egész, szóval van fordítás is, ami szerintem elég szivatós. A szóbelire 25 témakör van, abba kérdezgetnek bele, szerintem azért nem olyan jó, mert osztálytársam euron volt, ott kb megkérdezték, hogy ki ő, mik a céljai stb stb, nekem meg a tömegközlekedés problémáiról kezdtek el kérdezgetni.. szerintem az euroval jobban jársz, de azt mondják, hogy ott gyorsabbnak kell lenned, értem ezt listeningre, meg az írásbelire is kevesebb idő van, de összességében jobb szerintem :)
2011. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erre csak olyan tud válaszolni, aki mindkettőn járt már, az meg nem túl jó ajánló akkor már. XD

Én pár éve voltam BME-n, sokan nehéznek tartják, szerintem pont olyan, mint akármelyik.

Én magántanárral készültem többfélére, szerintem tudásban kb ugyanazt várják. Max ha valami erősséged van, érdemes olyat választani, ahol az hangsúlyosabb.

Egyébként amelyik szimpibb/olcsóbb/közelebb van/több feladatot tudtok szerezni. A nyelvvizsgánál az a lényeg, hogy csinálj meg előtte rengeteg vizsgát, gyakorold be a típusfeladatokat, akkor nem lesel ott, hogy mit is akar?

Az Euro-ról nem sokat tudok, BME jó és elfogadott több helyen, akkreditált, kétnyelvű, szóval problémád nem lesz vele.

2011. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Lesz előkészítőnk csak pont nem tudjuk eldönteni hogy melyik vizsga feladatsorait tanulmányozzuk.
2011. szept. 5. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!