Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik felsőfokú nyelvvizsgát...

Melyik felsőfokú nyelvvizsgát érdemes letenni? (melyik ér többet)?

Figyelt kérdés

most nem azt kérdezem hogy melyik a legkönnyebb, az fontosabb nekem hogy melyikkel megyek többre a jövőben. Telc-es középfokom van, az kis felkészüléssel sikerült 91%-ra. Illetve miért lehet (pl euróból) választani hogy egynyelvűt vagy kétnyelvűt akarsz? Úgyértem valahova jobb az egyik vagy mi? Most 11-es vagyok, szóval tényleg az érdekelne hogy a jövőben melyiket tudnám jobban használni (hallottam ilyeneket hogy valamelyik egyetemen csak egy bizonyos fajtát fogadnak el meg ilyesmik)

Meg persze az ár is fontos :)


2011. szept. 7. 20:21
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és gondolkozom azon hoyg pár év egyetem vagy főiskola után külföldön folytatom a tanulást
2011. szept. 7. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A CAE ér a legtöbbet,de az a legnehezebb egyben.
2011. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem CAE volt először, nem volt vészesen nehéz, azóta meg kellett csinálnom egy ösztöndíj miatta a CPE-t ez a Profiency vizsgája a Cambridge-nek, de nem tanultam rá túl sokat abban inkább már finomságok vannak...

ha valóban kinti terveid vannak akkor nemzetközi, de akkreditált nyelvvizsgát csinálj ergo Cambridge...

2011. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a CAE illetve külföldi tanulásnál még a TOEFL ferdülhet elő. Utóbbi 2 évente elavul érthető okokból.

Mindazonáltal bátorkodom felhívni a figyelmed, hogy ne a papír legyen a nyelvtudásod, hanem a stabil nyelvtudásod mintegy igazolásaként legyen papírod. Azaz, ha sikeresen nyelvvizsgázol ne dőlj hátra elégedetten, és ne hanyagold el a nyelvet, különben idővel csak a papírod marad. Egyébként a TOEFL ezért (is) veszti érvényét 2 év után.

2011. szept. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!