Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tartsam szinten magam...

Hogy tartsam szinten magam angolból?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem, hogy egy nyelvet nehéz valamilyen szinten elsajátítani. Aztán sok év tanulás után, most hogy nem használom az angolt, csak felejtek.
2011. szept. 8. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

én olvasással igyekszem. ha már olyan szinten vagy, hogy el tudsz bármit olvasni, akkor sima regényeket, ha nem, akkor vannak rövidített, egyszerűsített regények.

ez nekem egész jól bevált :)

2011. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallgass online angol nyelvű rádiókat, vagy lehet kapni angol nyelvű könyveket.
2011. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én filmeken szoktam gyakorolni, hogy egy filmet megnézek angol felirattal, magyar nyelven, ha ez megyeget, akkor angol nyelven magyar felirattal és csak néha nézek a feliratra ha nem értem a szöveget.
2011. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
filmnezes, es sokat kell angol anyanyelvuekkel beszelni. ha valaki nem szokott anyanyelvuekkel beszelni, akkor pedig nincsen mit szintentartani
2011. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én valahol középfok és felsőfok között vagyok (a sok felejtés miatt) és néha azt veszem észre, hogy ha kapcsolgatok a csatornák között (angol nyelvűre akadok), előfordul 1-2 szó amiben már bizonytalan vagyok, vagy szótárhoz kell nyúlnom pedig előtte tudtam a jelentését.
2011. szept. 9. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!