Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő szavak? (angol)

Figyelt kérdés

vocational school

task school

fee- paying school

borading school?


Valamint mi a különbség a grammar school és a secondary grammar school közt? Úgy tudom, hogy a grammar jelenti a gimnáziumot a secondary a sima középiskolát, együtt a kettő mit jelent?

Köszönöm előre is!


2011. szept. 10. 12:31
 1/9 A kérdező kommentje:
borading = boarding :)
2011. szept. 10. 12:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vocational school - szakiskola

task school . Nem hallottam róla, se cambridge.dictionary.com, és google.com-on se találtam olyat, ahol ez, mint egy szó szerepelt.

fee- paying school - Fizetős iskola

borading school - bentlakásos iskola


Ha jól tudom, akkor a secondary school az mindegyik, míg a gramamr school-ba felvételizni is kell. De ez nem 100%.

2011. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

task school furniture, task school chair - én csak ilyen összetételben ismerem, bútoriparban olyan bútort (leginkább széket, de munkaasztalt, azaz isk.padot is jelent), ami ergonómiailag leginkább megfelel a feladat-alapú oktakásnak (azaz görgös szék, 90 foknál nagyobb szögű comb-torzó hajlásszöget tesz lehetővé üléskor, megfelel az EN1729 eu szabványnak, sőt...)

ebből kiindulva task-based school lehet, talán...

2011. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

task school nincs, hanem technical school. Ipari, vagy szakkozep iskola. Vagy van olyan is hogy vocational studies, amit technical school-ben tanitanak, szakmat tanulnak. Van meg a CAL. Certificate of Applied Learning, ez is technical school-ben van. Mindketto szakma, ipari tanulas.

Grammar school az mindig is Secondary vagyis high school volt. Regen privat es koziskolak voltak. Ma mar ha Grammar School-t emlitunk, azok altalaban privat iskolak, A koziskolakat Secondary College-nak, vagy High School-nek nevezik.

Na, ezt jol elmagyaraztam!:)

2011. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem véletlenül TASK (Team of Advocates for Special Kids) school?

most már nagyon kíváncsi lettem...

2011. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kösönöm a válaszokat! nem tudom, a tankönyvben a szószedetnél nincs magyar jelentés, csak angol szavak, és ott láttam. de kisbetűvel volt írva, simán task, szóval semmi utalás nincs rá, hogy rövidítés lenne, mint pl a PhD vagy MA, MSc. de mostmár engem is érdekel :D meg is kérdezem majd a tanárt, hogy hibás a lista, vagy mi van.
2011. szept. 10. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:

légyszi írd meg, mit mondott (esetleg még a Prabhu-féle task-based learning jutott eszembe, de ki tudja)!!!

Köszi

:-)

2011. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké, hétfő du. tudom megírni :)
2011. szept. 10. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező légyszi nekem is írd meg! :)
2018. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!