Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyam vagy külön tanár?

Nyelvtanfolyam vagy külön tanár?

Figyelt kérdés
melyik a hatásosabb ha nyelvtanfolyamra járok kb 12 emberrel velem együtt vagy inkább magamba nyelvtanárhoz ?
2011. szept. 10. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, és tudom, hogy nagyon könnyen ki lehet fogni olyan tanárt, aki többet árt, mint használ... Nyelviskolában talán jobban működik a szelekció, nem tudom... Érdeklődj körbe a környezetedben, sokat számít a személyes tapasztalat.

Elvi síkon pedig mindkettőnek kb ugyanannyi előnye van, mint hátránya; (idő, pénz, rugalmasság, közösségi szellem-ez most hülyén hangzik, de vannak dolgok, amiket együtt valóban könnyebb megérteni-feldolgozni-elsajátítani)

2011. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

egyik ismerősöm ajánlott egy nyelvtanárt szerinte Ő nagyon jó :)

szerinted mennyi idő felkészülni 1 középfokú nyelvvizsgára ?

2011. szept. 10. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ez is nagyon emberfüggő dolog. Én pl mindenképpen jobban járnék egy nyelviskolával (persze színvonalas), mert ezáltal kialakul benned egyfajta versenyszellem, és észre sem veszed, hogy tanulsz. De jobb akarsz lenni, mint a Bea, aki olyan ügyes, okos ezért akaratlanul is a nyelvvel foglalkozol :) a hátránya sztem annyi, hogy belelehet választani rossz nyelvsuliba is, és akkor aztán csak a pénzedet dobod ki :S én jártam külön tanárhoz és legtöbbször csak eluntam magam, meg állandóan ásítoztam meg ilyenek :(
2011. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!