Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak angol középfokú...

Hogy tanuljak angol középfokú B2 nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Kb. fél év múlva szeretném megcsinálni, és kíváncsi vagyok ki hogyan tanult :) Tanárnál, vagy könyvből (ha könyvből akkor melyikből). Első osztály óta tanulom az angol (11.-es vagyok) . Egyébként elég jól megy, idén faktra is járok az plusz 2 óra, így heti 5 órában tanulom az angolt.

Járjak magántanárhoz is vagy elég pár könyv, amiből tudok készülni? Egyébként Euroexamra szeretnék menni :)


2011. szept. 12. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem keress fel pár nyelvvizsgaközpont weboldalát, és töltsd le a szint mintafeladatsorait. Kitöltöd őket, megnézed hogy sikerült. Ha már most olyan kb. 50% feletti eredményt el tudsz érni, akkor a legkönnyebben kitöltött nyelvvizsgatípus felkészítőkönyvét beszerzed, és gyakorolsz belőle. Az iskolában a tanártól meg segítséget kérsz a levélírással kapcsolatban.


Ha nagyon gyenge lett a mintafeladatsor, akkor magántanár.


De úgy tudom, most már egy emelt szintű érettségin 60% feletti eredménykor kézhez kapod a nyevvizsgát. Órán nyilván arra készültök, megúszod a magántanár díját. Nincs nyelvvizsga díj, mégegy plusz pont. Valamint előrehozottba is bepróbálhatod idén, ha nem jön össze, akkor jövőre mehetsz nyelvvizsgázni. De persze minden rajtad múlik.

2011. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!