Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvet tanulók! Nem szoktátok...

Nyelvet tanulók! Nem szoktátok úgy érezni ha sokat tanultok mintha vissza fele fejlődnétek és csak egy helyben toporognál?

Figyelt kérdés
Napi 2-3 órákat tanulok és néha még is úgy érzem mintha egy helyben toporognék....miért van ez?
2011. szept. 19. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt hogy "mintha egy helyben toporognál"?

Ha valamit megtanulsz, másnapra elfelejted vagy hogy érted ezt?

2011. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:31


Nem pont azt amit megtanulok hanem inkább a régieket,pedig ismétlem a dolgokat elég sokszor,tehát az első leckétől mindig átveszem a dolgokat ha már nagyon elfelejtettem...lehet azért mert nem használom még aktívan a nyelvet?

2011. szept. 19. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Talán megpróbálhatnál idegen nyelven olvasni. Az nekem rengeteget segített. És ha tudsz rá időt szakítani, írj egy-két oldalt is idegen nyelven, aztán ellenőrizd le. Előbb-utóbb érezni fogod a változást.
2011. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez több okból lehet, nálam legutóbb így volt:

Magamtól tanulom a spanyolt. Vettem tankönyveket, és átnézegettem őket, hogy egyáltalán lássam, milyen nyelvtanja meg logikája van a nyelvnek. (Semmit sem tudtam előtte róla.) Az elején még persze könnyűnek tűnik, nincs benne semmi különös. Aztán a középfokú (B1-B2) tankönyvnél már jönnek a különféle bonyolultabb igeidők. Na, én akkor éreztem azt, amit te mondasz. Minél többet tanultam, annál inkább azt éreztem, hogy visszafejlődöm, és már az sem megy, ami eddig. :D Ez amúgy tényleg így is volt, hiszen amíg nem tudtam, hogy létezik más igeidő is, nyilván eszembe sem jutott összekeverni, utána meg a legegyszerűbb mondatba is belezavarodtam.

Aztán persze hamar félre is dobtan a nyelvtankönyvet, és inkább regényeket olvasok. Többet érek vele, és még szórakoztató is. :) A fent említett problémáim pedig megszűntek, csak épp fogalmam sincs, mi az adott alakok neve. (De amúgy meg kit érdekel? :D)

De a lényeg, hogy szerintem neked is csak túl kell lendülni a holtponton!

2011. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az előttem szólónak igaza van. Az jó ha sokat olvasol és írsz az adott nyelven.Sőt az sem árt ha filmet nézel és rádiót hallgatsz.

Szerintem látogass el erre az oldalra és próbáld meg felvenni a kapcsolatot a szerkesztőjével,több nyelvet is tanul,biztos tud neked valami hasznos tanácsot adni :)

[link]

Amúgy milyen nyelvet tanulsz?

2011. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Németül tanulok 7 hónapja kezdtem intenzíven de régebben még tanultam szakközép suliban de ez nem ért semmit.

A belinkelt oldalt ismerem olvasgattam már a tanulási technikáit.

2011. szept. 19. 11:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!