Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már BME középfokú...

Aki volt már BME középfokú angol nyelvvizsgán, milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik a vizsga, melyik feladatokról gondoltátok hogy nehéz volt, ez érdekelne.
2011. szept. 20. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az írásbeli nem volt különösebben nehéz. Nyelvtani részt be lehet tanulni, a többinél meg használhatsz szótárt és nem is különösebben nehezek a szövegek. A szóbelin viszont nekem a vizsgáztatók nem voltak túl rendesek,de ez nem jelenti,hogy mindenhol,mindenkinél azok. :) jah és a magnót sem találtam nehéznek,de ugye kinek mi számít nehéznek. sok sikert. én az írásbeli részét mindenképp csak ajánlani tudom :)
2011. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én egy gimiben fogok vizsgázni, szerintem ott kedvesek lesznek a tanárok. és előkészítőre is járok, de kíváncsi vagyok az egyéni véleményekre, tapasztalatokra.
2011. szept. 21. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont más tapasztalataim vannak:D

A szóbeli nagyon könnyű volt, majdnem max pontot kaptam, nem volt vele semmi problémám a vizsgáztatók kedvesek voltak, de az írásbeli nem olyan nehézségű volt, mint a gyakorló könyvben. Meg is vágtak, annyi nyugtatott, hogy következő alkalommal sok volt az ismerős arc...:D

Másodjára már inkább hozták azt a szintet amit vártam, akkor könnyebb volt, és előtte 1 perc tanulási időm sem volt rá, szóval nem azért lett jobb.

Mikor utoljára voltam a honlapjukon a hallásértésnél néztem is, hogy a példafeladat olyan nehézségű, mint közép érettséginél, hát éleseben az sem volt olyan...

2011. szept. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! én augusztusban voltam és sikerült mind a kettő.

A szóbeli szóbeli része könnyű volt a vizsgáztatók nagyon kedvesek voltak és nem volt olyan h húúú 5 percig csak általánosságba kell beszélni(ahogy azt mindenhol állítják)...nem volt olyan szigorú...

a magnót én nehezebbnek találtam aztán az eredmény nem azt tükrözte:) különösen az első rész ahol neked kellett válaszokat írnod. (Most ezt elfogadják majd vagy nem? ) de az igaz hamis az könnyű volt viszont...


írásbeli:

nyelvhelyesség be lehet gyakorolni, de a defining meg non-defining relativ clausokat nézd át mert volt benne egy pár


az írásbeli többi részér van 160 perced ami bőven elég

kezd a fogival utána jöhet a

nagyobb szövegértés (ahol kérdésekre kell választ adni)

fordítás

és a kisebb szövegértés


ha lelkiismeretesen felkészülsz akkor nem érhet meglepetés.:)

sok sikert

2011. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. szept. 25. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért vannak ennél könnyebb vizsgák -

Pl. Dexam, Telc

2014. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!