Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Adnátok tippeket nyelvvizsgáho...

Adnátok tippeket nyelvvizsgához? Nagyon izgulok.

Figyelt kérdés

Október 1-jén megyek B2-es TELC-re angolból.

Egéz nyáron tanfolyamra jártam, igazából jól ment. Csináltunk nyelvvizgateszteket is, ezeken is talán a 8ból 1en buktam meg. Viszont nagyon nagyon félek. Ha a levélre gondolok, úgy érzem, az nem megy. Ha a hallgatás, akkor az. /bár ezt keveset sikerült gyakorolni/

Eddig nagyon magabiztos voltam, most meg úgy érzem, nem tudok semmit.

Ti is így voltatok?

Adnátok tippeket mind szóbelire, mind írásbelire?


2011. szept. 20. 22:08
 1/3 anonim válasza:
naná, de ne aggódj, menni fog. mindig csak abba kezdj bele, amit végig is tudsz mondani/írni. én azt javaslom, hogy saját tapasztalatokat mondj el szóbelin meg személyesebb dolgokat, mert abba nem tudnak belekötni. ha valamit nem tudsz, írd körbe. inkább többet beszélj. Ha lassan és határozottan beszélsz, többnek tűnik :D ó és próbálj meg folyamatosan beszélni, ne akadj fenn, és ne várd, hogy belekérdezzen. Olyan irányba tereld a beszélgetést, amit uralni tudsz, neked addig jó, amíg te vezeted a beszélgetést :)
2011. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy mentem be nyelvvizsgázni, h azon kívül amit a suliban tanultam mást nem csináltam. A vizsga előtt pár héttel már suliban sem voltam, mert dolgoztam és végül külön dícsérettel csináltam meg a vizsgát. Egyszerűen nem izgultam. Láttam, h mindenki bújja a típus feladatokat meg izzad a tenyere én meg elröhögcséltem a barátnőmmel. Habár én Cambridge-i vizsgát csináltam Londonban, nem tudom, h az könnyebbség-e a TELC-hez képest.
2011. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem könnyebbség, de a kinti szövegkönyezet nagyon befolyásolja
2011. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!