Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemeseb...

Melyik nyelvet lenne érdemesebb elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a fősulit és arra gondoltam, suli mellett ki kéne használnom a szabadidőmet, igy szivesen belevágnék egy ujabb nyelv megtanulásába. Gimiben nyelvi osztályba jártam. Nagyon erősen vették nekünk a németet, ez volt a főtárgyam, emelett volt heti 3 angolom is, azt is elég jol tudom már. Illetve hát nagyon sokat filmezek és szerencsére elég sok minden ragad igy rám :) Emellett még tudok szlovákul is, ha nem is tökéletesen, de elbeszélgetek. Persze ezt a 3 nyelvet is szeretnám továbbtanulni, fejleszteni a nyelvtudásom. De egyre inkább azon gondolkodom, h belevágok egy 4.be is :) Amik szóba jöttek nálam, az a spanyol, francia és az orosz. Talán e 3 közül a franciát tanácsolták a legkevésbé, ugyhogy az utóbbi időben talán már csak a spanyol és orosz közt gondolkodom. Ti melyiket kezdenétek el, ha lehetőségeket lenne rá? :) ha lehet, akkor indokot is irjatok :)) persze csak, ha nem gond :) szeretnék minél hamarabb belevágni :)
2011. szept. 23. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most az oroszba fogok bele kezdeni.Indok:1.Szerintem nagyon szép nyelv,2.a többi szláv nyelvet is megtudom érteni.3.Manapság kis hazánkban kevesen beszélik.
2011. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem,h milyen nyelvsuliba fogsz járni? :)
2011. szept. 23. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Én a spanyolt javasolnám. Azért, mert ált suliban még oroszul tanultam, és tanultam spanyolt, franciát is később, és talán a spanyol tetszett a legjobban, és könnyebb a kiejtése is, mint a franciáé. És talán a legdallamosabb is a 3 közül, de ez ízlés kérdése persze.
2011. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
A spanyol szebb, de az orosszal sokkal többet érsz.
2011. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Orosz, majd én is azt szeretnék. :)
2011. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Egy felsőfokú angoltudással többre mész, mint akárhány középfokú egyéb nyelvtudás halmozásával. Tehát ha még nem vagy felsőfokon angolból, akkor azt lenne ajánlott megcélozni. A némettel ugyanez a helyzet.


A legfontosabb nyelvek az angol, német, francia és orosz. A francia nem nehéz, angol után különösen könnyű. Az orosz a szlovák után nem lenne nehéz. Szóval a francia és az orosz egyaránt jó választás. A spanyolnak semmi jelentősége.

2011. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!