Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsga, HELP pár...

TELC nyelvvizsga, HELP pár dologban?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy egy hét múlva megyek a vizsgára, és nagoyn félek. Vagyis hogy jobbadán attól, hogy nem lesz előtte egy kis eligazaítás magyar nyelven. Mármint úgy értem. hgoy pl. az írásbelin a kitölteni valók (név,stb...)

Meg arra kérném az olvasókat, hogy írjátok már le a személyes tapasztalataitokat. A tanárokkal/vizsgáztatókkal/feladatokkal kapcsolatban. Részletesen, mert tényleg nagyon izgulok.

Szóval ha valaki megtenné, hogy leírja részletesen minden egyes feladat plusz a szóbeli rész követelményeit/tapasztalatait, azt nagoyn megköszönném !


2011. szept. 25. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Azt a hosszút én írtam, csak másik felhasználó alól. A lényeg, hogy nyugodj meg, mikor bevezettek a terembe, ahol írod, magyarul el fogják mondani, mit és hová írjatok. Ugyanígy fognak tenni a levél és a hallgatás alkalmával. Ha esetleg nem megy, olvasd el még párszor, és menj tovább, majd visszatérsz a végén, mert BŐVEN van rá idő. A levélre kicsi helyet adnak, tehát ha nagy betűkkel írsz, akkor össze kell húznod. A lényeg, hogy nyugodj meg, ne izgulj, menni fog :) Sok szerencsét!

2011. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm ! Szoríts majd nagoyn ! :)
2011. szept. 25. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, és természetesen a levelet meg kell címezni(feladó kitalált név, kitalált cím, a címzett meg ahogy le van írva), kell bele egy reference line(Re: Letter of application), és bekezdések is kellenek(gondolom ez alap, de a tanárom mindig kihangsúlyozza midnenkinek, és sokan elfelejtik). Sok sikert, majd írd meg, hogy sikerült, szorítok :)


első

2011. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És amíg várakozunk a szóbelire addig lehet tanulgatni a szóbelis dolgokat? vagy már nem ?
2011. szept. 30. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg várakoztok, természetesen azt csináltok, amit akartok. Engem fél-háromnegyed órával később hívtak be, tehát jó, ha van mit csinálnod addig, pl. beszélgethetsz azzal, akivel vizsgázni fogsz. Ja, és vizsga után nem lehet visszamenni elvileg a váróterembe, persze voltak, akik visszajöttek, és mondták, hogy mi a feladat(pont akkor cseréltek feladatot, tehát nekünk nem az volt...).
2011. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!