Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék angolul legalább...

Szeretnék angolul legalább alapfokon megtanulni, de az a problémám, hogy sohasem tanultam angolul. Bárki tanulhat angolul? Vagy csak azok akiknek meg van hozzá a nyelvérzékük.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárki tanulhat bármilyen nyelvet,csak akarnia kell.
2009. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne lehetne megtanulni, tényleg csak akarat kérdése. Nem akarok nagyon itt okoskodni, de figyelembe kell venni hogy teljesen különbözik a magyar ogikájától, legalábbis nekem ez okozza a nehézséget a tanulásakor. A szabályai viszonylag egyzserűek - mondjuk egy némethez képest, viszont sok kis "apróság" és "kivétel" van, ami eléggé megbonyolítja az értelmezést, nem is beszélve az élő beszéd megértéséről. Három hónap intenzív tanulással egy alapfokút szerintem le lehet rakni, a középfokúhoz sztem már kb 9-12 hónap kell

Szóval hajrá:)

2009. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
ja és igen ha nem lenne úgymond nyelvérzéked, magyarul sem tanultál volna meg:)
2009. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tanulhatsz. Nem mondom, hogy nem nehéz, de azért vannak tőle (számomra mndenképp) nehezebb nyelvek. Ha esetleg már tanultál valamilyen idegen nyelvet, akkor az angol is könnyebb lehet, de ha nem, akkor is belejössz majd.:)
2009. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom lerakni a középfokú nyelvvizsgát,az sokkal nehezebb,mint az alapfokút megtanulni:)Szerintem, mindenki,akinek van egy kis esze meg tud tanulni angolul.De a legjobb,ha egy igazi angollal is kommunikálsz.
2009. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell nyelvérzék a nyelvtanuláshoz. Legalábbis nem több, mint amennyi minden beszédképes embernek van. Viszont nem árt ha jó tanulási módszert választasz mert a legtöbb elég rossz.
2010. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki megpróbálhatja, aztán vagy bejön vagy nem.
2013. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!