Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "német érettségi"-nek...

A "német érettségi"-nek tulajdonképp mi a definíciója?

Figyelt kérdés

Miért jó nekem, ha lerakom, hol tudom hasznát venni? Van értelme, ha megvan a középfokú nyelvvizsgám?

Illetve miből áll egy érettségi lerakása? Miben különbözik a nyelvvizsgától?

Előrehozottat szeretnék csinálni, ez különbözik a "simától"?

14/f


2011. okt. 3. 20:37
 1/5 webnyelv ***** válasza:

A nyelvvizsga az, amit elfogadnak, mint nyelvtudást igazoló dokumentumot. Az érettségi más, az a középszintű tanulmányok befejezését igazolja és mindegy, miből teszed le. Szóval annak külön hasznát ezen kívül nem tudod venni.

Ezért a nyelvvizsga nehezebb is, bár jobb esetben (ha megfelelő színvonalú az oktatás) nincs túl nagy eltérés.


Tölts le érettségi és nyelvvizsgateszteket is a netről, így könnyen össze tudod hasonlítani, miben másak.

Továbbá, tudtommal nincs érettségin képleírás, legalábbis az én időmben még nem volt. Nyelvvizsga szóbelin pedig több rész is van, érettségin csak 1-2. De lehet, hogy az én időm óta ez változott.


Jó, ha van nyelvvizsgád, mert ki lehet vele váltani az érettségit. Kivéve persze, ha emelt szintűt kell írnod, mert az felvételi is egyben. (A nyelvvizsga amúgy is jó, ha van!)


Az előrehozottról nem tudok sokat, de szerintem az is ugyanolyan, mint a "rendes", mármint a nehézségét illetően.

2011. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben beszéltem némettanárommal is erről, azt mondta, hogy az emelt érettségi kb a középfokú nyelvvizsgálal van egy szinten..

Amúgy kb mindent úgy mondott, ahogy te, kivéve, hogy a nyelvvizsgával már pár éve nem lehet kiváltani az érettségit..

Köszi a választ!

2011. okt. 7. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha előrehozottat szeretnél, akkor oszt.vizsga
2016. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fölösleges előrehozottra menni
2016. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fontos lerakni
2017. szept. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!