Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Help! érettségi elött állok...

Help! érettségi elött állok és nem tudok angolul, mit tegyek?

Figyelt kérdés

nem tudok mondatokat összerakni, sok szót nem értek stb...

mit tegyek? a tanulással már nem sokra megyek mert alig van már idő...


2011. okt. 14. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

de igen sokra mehetsz a tanulással.

én előrehozottan tettem le tavaly pedig év elején még elég kétségbeejtőnek tűnt,sok hibám volt ,alig tudtam valamit.

májusra viszont sokat fejlődtem,csak szorgalom kell hozzá.

4-re érettségiztem.

2011. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudok, mert ott a tobbi tantargy...
2011. okt. 14. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

figyelsz az órán már az is sokat segít.

meg ha napi fél órát rászánsz és 2-3 feladatot átnézel már az is jobb mint a semmi.

ebből is le kell érettségizni.

2011. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor minek jelentkeztél rá, ha nem tudod?

Amúgy én sem voltam a toppon anno , mikor érettségizni akartam, de egyszerűen leültem tanulni. Dohár Péter-Kis angol nyelvtan című könyvét vettem át, illetve a WORD words words címűt lapoztam át. Plusz bégig csináltam 2x is az összes korábbi feladatsort. Írtam néhány témánkénti fogalmazást és a tanárommal gyakoroltam a szituációt a szóbelire.

2011. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Iratkozz be egy nyelviskolába, ahol kiscsoportos oktatás van. Tuti segít rajtad!

Amúgy nem biztos, hogy mindenkinek beválik ez a tipp, de nem kell októberben még tanulni az érettségire... Én szóbeli előtt 3nappal kezdtem el a tételeket megtanulni, és mindenből 5öst kaptam (jó..matekból 4es, de ott nem volt szóbeli :P ) és év közben 3-4es tanuló voltam.

2011. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!