Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelen a "catching sleeves...

Mit jelen a "catching sleeves in doors" angol kifejezés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem hallottam, pedig angol tanár vagyok és évekig éltem Angliában. Milyen mondatban láttad?
2011. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha alkatrészről van szó, akkor az alábbi képen látható fém kütyünek azt a részét hívják így, amit nem az ajtóra, hanem a szekrényre szerelnek fel, és ez a kettő "sleeve" fogja közre az ajtóra szerelt pöcköt... Nem tudom, mennyire érthető...

[link]


Autónál is van ilyen (gumi/műanyag), ami tompítja, ha becsapod (nem a fém vágódik a fémhez)


Ha pedig esemény, akkor az, amikor a ruha ujját odacsípi az ajtó :-)))

Bár inkább az ajtó kilincsén szoktak fennakadni, nem az ajtón... (A lot of people suffer from catching their sleeves in/on (mindkettő használatos) door handles.)

:-D

2011. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!