Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt, Spanyolt vagy Portugál...

Olaszt, Spanyolt vagy Portugált tanuljak az Angol és Német után?

Figyelt kérdés
Olaszt,Spanyolt vagy Portugált tanuljak az Angol és Német után 3. nyelvként?16 éves vagyok,közgazdász pályán szeretnék tovább tanulni,és szeretnék egy 3.nyelvet is tudni.Nem célom Dél-Amerikába vagy más ilyen helyre menni,itt Európában szeretnék elhelyezkedni a jövőben.Régebben tanultam Oroszul is,de igazából csak heti 1 órában lenne időm a 3.nyelvre,és az Oroszra több idő kéne ahhoz,hogy valamilyen szintre eljussak.
2011. okt. 18. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Például Azt A Magyar Szabályt Is Megtanulhatnád Először, Hogy A Nyelveket Kisbetűvel Írjuk.
2011. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De arra is van szabály,hogy a szavakat kis betűvel írjuk, kivéve a mondat első szavát, és a tulajdonneveket.
2011. okt. 18. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon kemény vagy, látom az irónia is rögtön leesett.


Spanyolul tanulj.

2011. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kozul a spanyolnak van a legtobb haszna, de ha megfogadsz egy tanácsot, inkább kínaiul tanulj. Amennyivel a kozgazdaságban szeretnél érvényesulni sokkal, de sokkal tobb hasznod lesz a kínai nyelvvel, mivel Kína a feltorekvo gazdasági nagyhatalom. Pár év és kapkodni fognak érted.
2011. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Spanyol :))

16 éves vagyok...gyerekkorom óta tanulom az angolt és mellette második nyelvként tanulom a spanyolt már 4. éve :) Nekem tetszik a nyelv,persze tanulni kell hozzá mint minden nyelvhez de szerintem részben sokkal könnyebb mint a német. Sok dologban hasonlít az angolhoz :)

2011. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%

Hát a kínai hasznos, de gondolom az nem 2-3 év, hanem tíz,

az olasznak meg a portugálnak nem sok haszna van, még a franciát nyomhatnád de az nem fiúknak való (ha az vagy)

2011. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mint végzős közgazdász hallgató (5. éves) azt tudnám tanácsolni neked hogy bármelyik nyelvet is tanulhatod egy a lényeg: hogy folyékonyan, hibátlanul beszéld, és írd. Ezt úgy írják, hogy Native or bilingual proficiency. Ez az a szint, ami a cégeknél már "Valami" A nyelvvizsgák nem sokat érnek. A profi folyékony nyelvtudás az érték! Ha ezt eléred, akkor meg az van, hogy nehéz azt itthon szinten tartani. a külön nyelvórák marhadrágák.

Amúgy meg szerintem Infó Karra menjél inkább, ne a közgázra. Az informatikai tudás nagyon értékes, a közg. meg hosszadalmas elméleti, és tökölős. A közgázra ráérsz utána 2 év alatt poszt.gradban.

Tehát a heti 1 órát szerintem arra fordítsd, h igazán jól, folyékonyan megtanulj angolul v. németül kifejezni magad.

2011. okt. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem is a spanyolnak van a legtöbb haszna a felsoroltak közül. Már csak azért mert ezt tartják a legkönnyebben elsajátítható nyelvnek. Továbbá nagyon jó lesz a közgazdász pálya, és ha már 2 nyelvet folyékonyan tudsz beszélsz, kapkodni fognak érted a munkáltatók.
2011. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
wow cool vagy szentem spanyolt tanulj
2011. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!